Baljić debitovao pobjedom, Tuzla City ponovo lider

• 5. Oktobra 2019.
  • 1223 Pregleda

U okviru 12.kola BH Telecom Premijer lige BiH, fudbaleri Tuzla Cityja savladali su ekipu Zvijezde 09 sa visokih i uvjerljivih 3:0.

Tako je novi trener Plavih Elvir Baljić debitovao trijumfom, a njegova se ekipa vratila na lidersku poziciju, gdje je zahvaljujući boljoj gol-razlici prva na tabeli.

U ovaj meč Tuzlaci su ušli bez kartoniranog Crnkića i bolesnog Nukića, a umjesto njih na krilnim pozicijama su bili Beganović i Šarčević, dok su najbliži protivničkom golu bili Ubiparip te Zitouni.

Leđa su im “čuvali” Sesar i Stjepanović dok su zadnju liniju ispred Muminovića činili Efendić-Terzić-Kojić-Zlatković.

Baljićev tim u prvom dijelu imao je poteškoća u završnici napada, a prilike Efendića, Ubiparipa i Zitounija otišle su u nepovrat.

Na poluvremenu je Zitouni ostao u svlačionici a priliku je dobio Ramić. Kasnije se to pokazao kao ključni potez.

Upravo je ovaj igrač u 53.minuti na centaršut Zlatkovića, glavom pogodio pod prečku za 1:0.

Tada se osjetilo olakšanje kod ekipe koja je nastavila još jače da napada, pa je drugi gol stigao šest minuta kasnije.

Šarčević je probio po lijevom boku, ubacio loptu za Ubiparipa i Ramića ali je Stanišić pogodio vlastitu mrežu.

Potom je šansu umjesto umjesto Beganovića dobio Burić. Upravo je ovaj igrač pogodio za konačnih 3:0.

Ubiparip je s centra povukao loptu i sjajno gurnuo pas za Burića koji u punom sprintu prima loptu i prizemnim udarcem pogađa mrežu Manojlovića.

Zadnjih deset minuta dobio je junior Mešinović umjesto Šarčevića koji je tako upisao prve minute za seniorski tim.

Nakon 12 kola Tuzla City je ponovo na vrhu premijerligaške tabele, iako ekipa Željezničara ima utakmicu manje jer u nedjelju gostuje u Banjoj Luci.

Sada slijedi reprezentativna pauza koju će Plavi iskoristiti da se dodatno upoznaju s novim trenerom, te odigraju jednu prijateljsku utakmicu i što bolje se pripreme za preostalih sedam kola u ovoj godini.