Crnkić, Ubiparip i Murga srušili domaćina

• 6. Februara 2019.
  • 1099 Pregleda

Prvu u Ulcinju a treću ukupno pripremnu utakmicu, fudbaleri Tuzla Cityja su ostvarili u svoju korist.

U srijedu popodne Starčevićev tim slavio je sa 3:1 kontra crnogorskog drugoligaša Otranta iz Ulcinja.

Igrale su dvije postave a u prvih 45 minuta na terenu su bili:

Fejzić – Čomor, Brekalo, Kojić, Bevab – Hasanović, Stjepanović – Crnkić, Hajrović, Zlatković – Ubiparip.

Plavi su prvi puta zaprijetili u 13.minuti preko Ubiparipa, a isti igrač deset minuta kasnije nije imao sreće pred golom domaćina, kada je sa samo četiri metra glavom šutirao preko gola.

U 27.minuti najbolju šansu je imao Zlatković kada je uzdrmao prečku.

Iako su Plavi imali nekoliko šansi domaći prvi dolazi do prednosti i to iz penala u 30.minuti.

Radost domaćina trajala je samo tri minuta kada je Crnkić pogodio za poravnanje.

Pet minuta kasnije Tuzlaci dolaze do prednosti kada je poentirao Ubiparip, a s ovim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu su zaigrali:

Nurković – Čomor, Musić, Brekalo, Šarčević – Trumić, Karjašević – Murga, Stojčev, Hasanbegović – Mujić.

Prvi prijete domaćini kada u 55.minuti Nurković sjajno reaguje.

U 65.minuti se povrijedio Stojčev koji je napustio teren pa je u igru ponovo ušao Hajrović.

Dva minuta kasnije u sudaru Čomora i Nurkovića naš desni bek je izvukao deblji kraj pa je morao napustiti teren a u igru se vratio Hasanović.

U 68.minuti Mujić dobro šutira, ali prečka je zaustavila njegov udarac.

U 87.minuti Murga iz slobodnog udarca postavlja konačnih 3:1.

Minut prije kraja Mujić je dobio crveni karton pa je naš tim završio meč sa deset igrača.

Naredna provjera je za vikend protiv Radnika iz Bijeljine.