Derbi na Tušnju pripao Zrinjskom

• 20. Novembra 2021.
  • 489 Pregleda

Derbi 17.kola između Tuzla Cityja i Zrinjskog pripao je gostima iz Mostara koji su slavili sa 0:2 i izborili titulu jesenjeg prvaka.

Musemić je u ovaj susret ušao u zadnjoj liniji sa Nukićem, Morrisom, Šukilovićem i Mehidićem ispred Brajlovića. U vezi Karjašević , Doffo i Džafić, na krilnim pozicijama Mišić i Mirhad Mehanović te isturen u napadu Krpić.

Nakon početnih ispitivanja snaga, Mostarci su poslije pola sata došli do vodstva. Na centaršut s desne strane Brajlović je slabo reagovao, te nakon bilijara ispred njegovog gola, Bilbija je bio najspretniji i doveo svoj tim u vodstvo.

Početak drugog poluvremena bolje otvara Zrinjski ali dvije sjajne asistencije Brajlovića spašavaju Plave.

Ipak, treća sreća za Mostarce. Igrala se 62.minuta kada je Tičinovic odigrao povratnu loptu za rezervistu Kamenara koji sa 14 metara pogađa suprotan ugao za 0:2.

Do kraja susreta Tuzlaci su stihijski napadali a gosti znalački sačuvali svoju mrežu i dva kola prije kraja osigurali titulu jesenjeg prvaka.

Do zimske pauze Plavi prvo gostuju u Prijedoru a onda dočekuju ekipu Radnika.