Plavi se oprostili od Kupa

• 4. Marta 2020.
  • 739 Pregleda

Fudbaleri Tuzla Cityja poraženi su sa 2:1 od ekipe Zrinskog u 1/4 finalu kupa BiH.

Plavi u Mostaru su bili bez Badji koji još uvijek nema pravo nastupa zbog crvenog kartona na Koševu, te Maksimovića, Kulovića i Ivkovića, koji su u Kupu nastupali za svoje bivše klubove, Radnik, Gošk i Bratstvo .

Tako je meč na golu započeo Fejzić, ispred njega Efendić, Morris, Hasanović i Leković, u vezi Sesar i Hadžanović, ispred njih Beganović, Nukić i Šarčević te u vrhu Ubiparip.

Tuzlaci su imali prvu priliku u 4.minuti kada je Nukic pao u 16 metara, Sivac odmahuje rukom.
Ipak, domaći su prvi poveli. Igrao se 16.minut Jakovljevic nakon prekida glavom na prvu stativu za 1:0.
U 29.minuti Beganović kasni na centaršut Šarčevića. Samo minut kasnije Nukić sa 16 metara ali sjajno brani golman Zrinskog.
U 63.minuti Vojo Ubilarip iz slobodnog udarca poravnava rezultat 1:1. Sam je izborio faul na 20 metara, a onda majstorski pogodio.
U 72.minuti u igru ulazi Nermin Crnkić. Samo dvije minute poslije postiže pogodak ali sudija svira faul nad golmanom. Tuzlaci su uzalud protestvovali.
U 81.minut  Zrinski dolazi do vodstva 2:1 ponovo nakon prekida, a zgoditak postiže Ćorluka te postavlja konačan rezultat utakmice.