Igman odnio bodove u Konjic

• 15. Oktobra 2022.
  • 356 Pregleda

Novi šok fudbaleri Tuzla Cityja priredili su danas svojim navijačima u Srebreniku  gdje su poraženi sa 2:3 od Igmana!

U ovaj duel Jović je ušao bez stopera Čelikovića pa su zadnju liniju ispred Fejzića sačinjavali Ferreyra, Šukilović, Hrkač i Mehidić. U vezi su startali Karjašević, Pantelić, Mišić, Kuzmanović i Coulibaly a umjesto povrijeđenog Smajlagića napad je predvodio Nargalić.

Samo sto je počeo meč gosti su poveli. Haračić je prošao po desnoj strani, šutirao ravno u Fejzića koji odbija loptu na koju natrčava Ramić za 0:1.

Plavi su dva puta prijetili u prvom poluvremenu, i to preko Coulibalya i Nargalića, dok su gosti u finišu poluvremena zabili još jedan. Duraković je prošao po lijevoj strani, odigrao za Ramića koji izlazi sam na Fejzića i lob udarcem pogađa za 0:2.

Na poluvremenu su umjesto Nargalića i Ferreyre ušli Eleouet i Nukić i oni su ubrzo donijeli gol. Prvi je asistirao a drugi zabio za 1:2. Zaigrali su bolje Plavi u nastavku, vidjeli smo prečku Karjaševića i šuteve Kuzmanović te Veselinovića ali gola nije bilo.

No jeste u mreži Fejzića. Igman je istrčao kontru, Bodul je gurnuo pas između stopera a Ramić izlazi sam na golmana i zabija het-trik za 1:3.

Do kraja su Tuzlaci uspjeli ublažiti poraz preko Kuzmanovića.

Priliku su još dobili Burić, Veselinović i Diaby koji je debitovao u plavom dresu, no neće ga pamtiti po lijepom.

Naredni duel je sljedećeg vikenda u Banovićima protiv Slobode a prije toga Kup u Modriči.