Kadeti poveli pa stali, pionirima bod u Sarajevu

• 10. Septembra 2019.
  • 946 Pregleda

Kadetska selekcija Tuzla Cityja doživjela je poraz dok je pionirska upisala remi na gostovanju kod Sarajeva, u okviru Omladinske Premijer lige BiH.

Iako je ekipa Selvira Mujića povela u 17.minuti golom Mujkića, u nastavku meča je primila četiri gola i doživjela težak poraz od 4:1. Meč za našu U17 selekciju su počeli: Delalić, Gvozdenović, Bećirović, Mešanović, Imamović, Ibrišević, Jašarević, Kosanić, Mujkić, Bajrić i Šehić. U nastavku su priliku dobili: Mujić, Korkutović, Duraković, Mrakanović i Kadić.

U duelu 15 timova, naša selekcija je pružila jako dobar otpor vršnjacima Sarajeva i bila na domak pobjede, ali su na kraju izabranici Mensura Dedića u Tuzlu donijeli jedan ali vrijedan bod.

Kasumović je doveo naš tim u vodstvo već u 1.minuti meča. Domaćin je poravnao u narednom napadu preko Osmića. Kasumović je drugi puta pogodio mrežu bordo tima u 35.minuti iz penala, da bi bod domaćinu donio Omerhodžić u 66.minuti utakmice.

Dedić je izveo ovu postavu: Avdić, Fazlović, Crvenković, Husić, Kasumović, Sakić, Razić, Sejdinović, Husejinović, Gogić, Lošić. Još su igrali: Muhamedbegović, Muratović, Omerbegović i Zukić.

U narednom kolu naše mlade nade će ugostiti mostarski Velež. Utakmice se igraju u subotu 14.septembra u 15:00 odnosno 16:30.