Kojić sa svim nastupima, Ubiparip prvi strijelac, Nukić asistent

• 10. Decembra 2018.
  • 1079 Pregleda

Nakon 19 odigranih kola BH Telecom Premijer lige BiH, Tuzla City zauzima 10.mjesto sa 20 bodova.

Fudbaleri Slobodana Starčevića ostvarili su pet pobjeda, isto toliko remija te devet poraza, uz gol razliku 18:24.

Najubjedljiviji poraz Plavi su ostvarili u Bijeljini kod Radnika sa 3:1 a najuvjerljiviji su bili identičnim rezultatom protiv Zvijezde 09.

Jedini igrač koji je odigrao sve utakmice po 90 minuta je Jovo Kojić sa maksimalnih 1710 minuta, zatim slijedi Nevres Fejzić sa utakmicom manje jer je jedino propustio duel sa Zrinjskim (1:2).

Zatim slijedi Ivan Kostić koji je predzadnji meč protiv Plemića odigrao 54 minute, dok na zadnjem protiv Zvijezde 09 nije nastupio.

Iako u prvih devet kola nije bio član našeg tima, Vojo Ubiparip je u zadnjih deset postao prvi strijelac ekipe sa četiri postignuta gola.

Nakon njega slijedi Ivan Kostić koji je u tri navrata pogađao protivničku mrežu.

Po dva su postigli Ajdin Nukić i Almedin Ziljkić, te po jedan Mitrović, Crnkić, Šarčević, Murga, Vukmirović, Hasanović i Poturalić.

Kad su u pitanju asistencije, tu je na vrhu ljestvice Ajdin Nukić sa četiri dodavanja koja su bila ključna za postizanje gola. Jednu manje ima Vojo Ubiparip, a dvije Miloš Stojčev.

Po jednom su za pogotke asistirali Vukmirović, Efendić, Murga, Crnkić i Šećerović.

Minutažu je zabilježilo 24 fudbalera, od Kojića sa najvećom do Musića sa najmanjom.

Jedini igrač koji nije konkurisao niti u jednom meču je Lazar Obradović.