Majstorija Džafića za remi u Mostaru

• 30. Avgusta 2020.
  • 803 Pregleda

Duel 6.kola M;tel Premijer lige BiH između Veleža i Tuzla Cityja okončan je bez pobjednika 1:1.

Trener Nalić je u utakmicu krenuo s Muminovićem na golu, ispred njega zadnju liniju su činili Đerić, Barišić, Kojić i Rugašević, dva zadnja vezna Rustemović i Nikolić, ofanzivno Nukić, Maksimović i Džafić te istureno Ubiparip.

Domaćin bolje otvara utakmicu i do prednosti su došli u 9.minuti kada je na asistenciju Radovića glavom dobro reagovao Cvijanović i pogodio mrežu Muminovića.

Potom su Plavi zaigrali bolje i počeli da se “bude”, a prvi je zaprijetio Ubiparip na asistenciju Rugašević, no brani domaći vratar.

Na poluvremenu Nalić pravi dvostruku izmjene i umjesto Nikolića i Đerića u igru ulaze Karjašević i Crnkić.

Tako Plavim kreću odlučno da što prije poravnaju, pa u 51.minuti Barišić pogađa stativu. Bio je tu uvod u pogodak.

Igrala se 55.minuta kada je Nukić probio po desnoj strani, sjajno centrirao a Džafić fenomelanim volej udarcem sa 14 metara pogađa mrežu Bobića.

Do kraja meča se igralo otvoreno na obje strane sa željom da se dođe do gola i pobjede. Tuzlaci su prijetili preko Ubiparipa, Crnkića i Nukića, ali lopta nije ušla drugi puta.

Pokušao je Nalić i sa dva špica u završnici kada j eu igru ušao i Ramić, međutim odbrana Mostaraca je izdržala pa je na kraju došlo do podjele bodova.

U finišu meča prilike su još dobili Morris i Duraković umjesto Džafića i Maksimovića.

Sada slijedi reprezentativna pauza, a za dvije sedmice na Tušanj dolazi Radnik iz Bijeljine.