Minimalan poraz u Krupi

• 25. Aprila 2019.
  • 883 Pregleda

Ekipa Tuzla Cityja minimalno je sa 1:0 poražena u Krupi na Vrbasu u okviru 28.kola BH Telecom Premijer lige BiH.

Nakon nedavne pobjede Plavih na ovom istom stadionu te položaja na tabeli, Tuzlaci su bili favoriti u ovome meču, ali na kraju su ostali “kratkih rukava”.

Odmah na početku meča Bevab, Sesar i Crnkić su “požutjeli” iako ni njima nije bilo jasno zbog čega, ali sudija Topalović koji je inače u ovome meču bio centralna figura meča, tako je odlučio.

Ubiparip je imao prvu šansu i to u 15.minuti na asistenciju Zlatkoviću, ali lopta je otišla preko gola.

Domaći su potom imali šansu nakon kornera ali udarac Karišika otišao je iznad Fejzićevog gola.

U 37.minuti Zlatković je probao sa distance ali golman domaćih Marković brani.

U nastavku meča domaći su zaprijetili u 48.minuti kada je udarac Aganspahića zaustavila stativa.

Pet minuta kasnije stativa je zaustavili i udarac Crnkića.

Od 60.minute Varešanović kreće s promjenama. U 60.minuti Mitrović ulazi umjesto Stojčeva, potom Širanović umjesto Hasanovića a onda i Murga na mjesto Crnkića.

Do kraja meča Plavi su imali još nekoliko šansi od kojih je najbolja bila ona Zlatkovića kada je na centaršut Mitrovića šutirao pored gola.

Finiš meča protekao je u nervoznoj utakmici sa međusobnim koškanjem i naguravanjem te izležavanjem domaćih igrača koji su maksimalno zadržavali vrijeme, a sudija Topalović je umjesto realnih sedam ili osam minuta nadoknadio manje od tri minute.

Naredni meč Plavi igraju u ponedjeljak protiv Zvijezde 09 na Tušnju.