Minimalan poraz u prvoj polufinalnoj utakmici Kupa

• 7. Aprila 2021.
  • 682 Pregleda

Fudbaleri Tuzla Cityja minimalno su poraženi od Sarajeva sa 0:1, u okviru prvog polufinalnog meča Kupa Bosne i Hercegovine, odigranom u srijedu na Tušnju!

Krenuo je Musemić bez prvog napadača Ubiparipa koji je izostao zbog povrede pa je napad predvodio Ramić, a iza leđa su mu podrška bili Mišić, Doffo i Crnkić, dok su dva defanzivca Karjašević i Brkić. Zadnju liniju ispred Muminovića činili su Nukić, Morris, Barišić i Lučić.

U prvom poluvremenu Tuzlaci su bolje stajali na terenu, gdje su nastojali da kroz posjed dođu u izglednu šansu, a ona se desila ipak iz jedne tranzicije kada je Mišić pobjegao po desnoj strani i odigrao povratnu za Crnkića čiji šut sa 10 metara blokira odbrana gostiju.

U finišu prvog dijela povrijedio se Mišić pa je priliku dobio Džafić.

U nastavku meča Plavi ponovo kontrolišu igru, ali Sarajevo dolazi do prednosti u 56.minuti. Išao je bordo napad po lijevoj strani, Milanović je odigrao za Fanimo koji na odbijenu loptu sjajno reaguje i sa 18 metara prizemnim udarcem pogađa od stativu za 0:1.

Pokušao je zatim Musemić sa izmjenama pa su prilike dobili Badji, Maksimović i Mehidić. Nastavili su Tuzlaci s napadima, a najbolju je imao Džafić čiji je udarac s gol-linije izbio Dupovac.

Na kraju domaći mogu da žale za dobrom igrom i propuštenim prilikama, koju nisu krunisali boljim rezultatom, ali ovo je bilo samo prvo poluvrijeme. Revanš je naKoševu za 14 dana.