Minimalan poraz u Širokom

• 17. Marta 2019.
  • 982 Pregleda

Tuzla City otvorio je treći krug sezone 2018/19 minimalnim porazom u Širokim od 1:0.

Ključni momenat utakmice desio se u 36.minuti kada je Bagarić na asistenciju Ćorića pogodio mrežu nemoćnog Nurkovića.

U odnosu na meč u Krupi, trener Mirza Varešanovića je u zadnjoj liniji imao isti stoperski par Kojić-Brekalo, na lijevom boku ponovo je startao Zlatković dok je na desnom umjesto kažnjenog Efendića startao Čomor.

U vezi je nedostajao i Murga zbog tri kartona pa je od prve minute na desnoj krilnoj poziciji zaigrao Šarčević. Na kontra strani je bio Crnkić, a u sredini terena Stojčev, Karjašević i Stjepanović dok je napad predvodio Ubiparip.

Domaći su došli do prednosti iz prve ozbiljnije šanse. U kaznenom prostoru Tuzlaka najbolje se snašao Bagarić koji na asistenciju Ćorića pogađa za 1:0.

Kasnije je ispostavilo da je to bio konačan rezultat.

Plavi su u nekoliko navrata ugrožavali gol domaćih, a Varešanovićevi momci prijetili su preko Stojčeva, Ubiparipa, Crnkića i Šarčevića, ali nažalost ove prilike nismo realizovali.

U nastavku meča naši momci pokušali su da nešto angažovanijom i odlučnijom igrom ugroze gol domaćina, međutim to se nije dogodilo.

Sada slijedi reprezentativna pauza od dvije sedmice gdje će se naš tim spremati za gradski derbi sa Slobodom.

Stadion Pecara. Gledalaca: 1.000. Sudija: Haris Kaljanac (Sarajevo). Pomoćnici: Davor Beljo (Mostar) i Amir Kadić (Sarajevo). Delegat: Miloš Brkić (Laktaši).

Široki: Bilobrk, Kvesić, Barišić, Franjić, Babić, Eliomar, Ćorluka, Kovačić, Bagarić, Marković, Enin. Trener: Goce Sedloski.

Tuzla City: Nurković, Crnkić, Stojčev (Hajrović), Šarčević (Burić), Karjašević (Sesar), Kojić, Čomor, Stjepanović, Brekalo, Ubiparip, Zlatković. Trener: Mirza Varešanović.