Mujić i Trumić za pobjedu nad Radnikom iz Bijeljine

• 9. Februara 2019.
  • 1030 Pregleda

Tuzla City odigrao je još jedan prijateljski meč u Ulcinju, a nakon pobjeda nad Otrantom od 3:1, izabranici Slobodana Starčevića u subotu popodne slavili su nad Radnikom iz Bijeljine sa 2:0.

Oba pogotka postignuta su u drugom poluvremenu a pogađali su Starčevićevi “rezervisti” i to Mujić i Trumić.

Duel protiv Radnika počeli su: Fejzić – Čomor, Kojić (od 83.Musić), Brekalo, Bevab – Hasanović, Stjepanović (od 46.Trumić) – Šarčević (od 72.Murga), Hajrović (od 65.Karjašević), Zlatković (od 60.Crnkić) – Ubiparip (74.Mujić).

U dosta tvrdom prvom dijelu uglavnom se igralo na sredini terena, gdje su zabilježene po jedna prilika na obje strane.

Prvi prijeti Radnik u 22.minuti, kada nakon kornera stativa spašava Fejzića.

U 35.minuti susreta Šarčević je pobjegao odbrani iz Bijeljine, centrirao ali na loptu malo kasni Ubiparip.

U nastavku susreta Tuzlaci prvi prijete kada nakon kornera Hajrovića, udarac Kojića odlazi iznad sam prečke.

U 60.minuti Crnkić ulazi umjesto Zlatkovića a u narednom minutu kreira dobru priliku kada šutira pored same stative.

Radnik ozbiljno prijeti u 77.minuti ali Fejzić je maestralno odbranio udarac ispod prečke.

Minut kasnije Crnkić je ponovo u prilici, ali njegov udarac odlazi iznad gola.

U 79.minuti Plavi dolaze do prednosti kada je gol Radnika pogodio “rezervista” Mujić.

Samo dva minuta kasnije bilo je 2:0 kada je još jedan “rezervista” i to Trumić pogodio mrežu ekipe iz Bijeljine.

Bila je ovo četvrta pobjeda Tuzla Cityja u okviru zimskih priprema.

Prethodno su u Međugorju savladani Čaapljina sa 3:1 te Željezničar sa 3:2.