Nakon Sarajeva pao i Željo

• 25. Jula 2021.
  • 680 Pregleda

Nakon pobjede nad Sarajevom na Koševu od 1:2, fudbaleri Tuzla Cityja identičnim rezultatom su savladali i Željezničar na Tušnju, te nakon prva dva kola imaju maksimalan učinak.

Iako su gosti poveli iz penala u 72.minuti, Plavi su preko debitanta Mirzada Mehanovića i kapitena Nukića preokrenuli i došli do tri boda.

Krenuo je Musemić sa istom zadnjom linijom ispred Fejzica koji su činili Nukić, Šukilović, Čeliković i Mehidić. U vezi Gavrić i Doffo, na krilima Mišić i Mešinović te u vrhu Elvis Mehanović i Krpić.

U prvom dijelu nije bilo velikih uzbuđenja a sve se odvijalo u zadnjih 20 minuta meča.
Željo je poveo iz penala kada je Čelikovića, lopta pogodila u ruku.

Nakon toga Musemić uvodi debitanta Mirzada Mehanovića kojem je Nukić asistirao za poravnanje, nakon što je prešao na krilnu poziciju a Efendić zatvorio desni bok.

Pet minuta kasnije 2:1. Centaršut s lijeve strane je uputio Mehidić, na drugoj stativi je Nukić fino primio loptu i snažnim prizemnim udarcem kroz “šumu” nogu pogodio za pobjedu.

Tako su Plavi sjajno startali u novoj sezoni a u narednom kolu gostuju kod aktuelnog prvaka u Banja Luci.