Olimpik pao na Tušnju: Tri gola za nova tri boda

• 23. Avgusta 2020.
  • 844 Pregleda

U okviru 5.kola M;tel Premijer lige BiH, Tuzla City je s 3:2 savladao Olimpika golovima Ubiparipa, Nukića i Barišića.

U ovome meču trener Nalić nije mogao računati na Fejzića koji je dobio crveni karton u Doboju kod Kaknja, pa je na golu bio Muminović a ispred njega Đerić, Barišić, Kojić i Rugašević. Kao dva zadnja vezna startali su Rustemović i Karjašević, ofanzivna trojka Nukić, Ubiparip i Maksimović te istureni Ramić.

Od prve do zadnje minute Plavi su kontrolisali igru, imali posjed i diktirali tempo utakmice, a rezultat od 3:2 ne pokazuje da je bilo neizvijesnosti kada je u pitanju pobjednik ovoga meča.

U 5.minuti nakon kornera Maksimovića u gužvi su Plavi vidjeli da je neko od gostiju igrao rukom, ali sudija Jelić se nije oglasio.

U 11.minuti Olimpik prijeti preko Lekanovića, ali njegov šut odlazi pored gola.

U 17.minuti penal za Tuzla City. Šut Maksimovića sa distance u gužvi je pogodio jednog igrača gostiju u ruku, a sudija Jelić je pokazao na 11 metara. Siguran je bio Ubiparip za vodstvo Tuzlaka.

Trener gostiju Darko Vojvodić je protestovao pa ga je sudija poslao na tribine.

Četiri minute kasnije u kaznenom prostoru je srušen Ramić. I kada su svi očekivali novi penal, sudija je svirao simulirane i pokazao žuti karton Ramiću.

U 25.minuti je bilo 2:0. Dobar pas kroz sredinu terena od Kojića je primio Nukić, sjajno se oslobodio odbrane i pogodio za velikih 2:0.

Vukovi se brzo vraćaju i smanjuju na 2:1  u sljedećem napadu kada je Zeba prošao po lijevoj strani i ubacio za Milanovića koji neometan pogađa mrežu Muminovića.

Do kraja poluvremena Ubiparip je pokušao sa 25 metara, ali lopta odlazi pored gola.

Odmah na početku drugog dijela Džafić ulazi umjesto Đerića. Nukić ide na desni bok a Džafić ispred njega ofanzivno.

U 47.minuti Ubiparip dobro šutira, ali pored gola.

U 54.minuti dvostruka izmjena gdje Crnkić i novajlija Nikolić kome je ovo bio debi, dobivaju šansu umjesto Ramića i Karjaševića.

Plavi spuštaju loptu i kroz posjed pokušavaju da ugroze gol gostiju. U 64.minuti bilo je 3:1. Džafić je izveo korner a Barišić sjajno skače i pogađa glavom suprotni ugao za 3:1.

Do kraja utakmice Plavi su pametnom i mirnom igrom priveli ovaj duel kraju, a u sudijskom vremenu trenutak dekoncentracije koristi Ossmanović koji postavlja konačnih 3:2.

U zadnjim trenucima meča Ubiparip je servirao 100% šansu za Crnkića koji izlazi sam ispred golmana ali vratar Olimpika izlazi kao pobjednik.

U finišu meča priliku su još dobili Mešinović i Morris.

Na kraju potpuno zaslužena pobjeda izabranika Zlatana Nalića koji su ostvarili treću pobjedu u pet mečeva i primakli se vrhu tabele.