Plavi četiri od četiri

• 15. Avgusta 2021.
  • 679 Pregleda

Fudbaleri Tuzla Cityja nastavili su niz pobjeda i upisali četvrti uzastopni trijumf. Ovaj put savladano je Posušje sa visokih 4:1.

U ovome duelu na golu je debitirao mladi golman Brajlović a ispred njega Nukić-Morris,Čeliović-Mehidić, u vezi Gavrić, Mišić, Doffo, Mešinović i Džafić te u vrhu isturen Krpić.

Sjajno su Musemićevi momci otvorili meč kada je u 7.minuti Nukić prošao po desnoj strani i “zavrnuo” na peterac za Džafića koji glavom matira golmana gostiju.

U 15.minuti već je bilo 2:0. Džafić je izveo prekid za Čelikovića koji glavom pogađa za novo vodstvo Tuzla.

U drugom poluvremenu još dva gola. Sjajnu kontru su izveli naši momci u 64.minuti kada je Nukić gurnuo zadnji pas za Krpića a ovaj situaciju “jedan na jedan” rješava za 3:0.
Pet minuta do kraja bivši igrač našeg tima Luka Lučić smanjuje na 3:1 iz penala u 84.minuti a konačnih 4:1 postavlja Džafić na centaršut Nukića.

U drugom poluvremenu priliku su još dobili: Efendić, Karjašević, Brkić i Elvis Mehanović.

Tako su Plavi sjajno otvorili sezonu i imaju četiri od četiri učinak uz utakmicu manje te su zaposjeli vrh tabele.

U narednom kolu slijedi gostovanje u Mostaru kod Zrinjskog.