Plavi dva puta vodili pa na kraju izgubili

• 28. Novembra 2020.
  • 669 Pregleda

Fudbaleri Tuzla Cityja poraženi su sa 3:2 na gostovanju kod posljednjeplasiranog Olimpika.

Iako su dva puta imali prednost, Plavi su na kraju doživjeli poraz.

Bašić se opet odlučio na 3-5-2, a zadnju liniju ispred Fejzića su činili Morris, Barišić i Kostić, na bokovima Džafić i Rugašević, u vezi Karjašević, Nikolić i Doffo te u vrhu Badji i Ramić.

Sjajan početak za Plave. Igrala se 3.minuta kada je Rugašević probio po lijevom boku a na njegov centaršut sjajno reaguje Džafić koji pogađa suprotan ugao za 0:1.

Tri minuta kasnije poravnanje. Grbić je svirao penal a Osmanović je bio siguran.

Na odmor se otišlo sa 1:1.

Plavi su u nastavku krenuli dobro a inicijativa se isplatila u 58.minuti kada je Badji udarcem sa 25 metara pogodio mrežu domaćih.

I kada smo čekali treći gol, Olimpik je poravnao, kada je Šišić poravnao na 2:2.

Zadnjih pola sata Bašić je probao sa izmjenama, a prilike su dobili Crnkić, Djerić i Mešinović.

U finišu duela drugi penal za Vukove, a pobjedu domaćinu donio je Osmanović.

Naredni meč Plavi igraju u utorak kada na Tušnju gostuje Velež.