Plavi i oslabljeni u Banjoj Luci odoljeli

• 20. Oktobra 2021.
  • 509 Pregleda

Bez Džafića, Mišić i Čelikovića fudbaleri Tuzla Cityja odoljeli su Borcu te Banja Luku napustili bez poraza, u okviru utakmice 3.kola koja se igrala tek danas kao zaostala.

Musemić je na golu pružio šansu mladom Brajloviću a ispred njega tri stopera su bila Morris, Šukilović i Mehidić, na bokovima Nukić i Tomašević u vezi Doffo, Karjašević i Gavrić te u napadu Ubiparip i Krpić.

Prvih 25 minuta domaćin je imao inicijativu ali su Tuzlaci dobrom i discipliniranom odbranom sačuvali mrežu. Potom su se oslobodili pritiska, spustili loptu i povezali redove a najbolju priliku je imao Nukić kada je na asistenciju Krpića pogodio prečku.

U nastavku meča Musemić vraća formaciju u 4-2-3-1, gdje je umjesto Tomaševića na krilnu poziciju ušao Mirzad Mehanović koji je u 55.minuti šutirao a na odbijenu loptu od stative najbolje je reagovao Krpić za 0:1.

Desetak minuta kasnije jednu situaciju ispred Brajlovića sudija Grbić je okarakterisao kao penal kojeg je realizirao Vranješ.

Zadnjih 15 minuta dobio je Brkić umjesto Gavrića koji je imao u sudijskoj nadoknadi “mrtvu šansu” da na asistenciju Mirzada Mehanovića pogodi za pobjedu, ali je njegov udarac otišao pored gola.

Bio je ovo značajan bod za Tuzlake a novi okršaj ove dvije ekipe čeka nas već u nedjelju na Tušnju.