Plavi ispustili pobjedu ali drže vrh uz utakmicu manje

• 22. Avgusta 2021.
  • 652 Pregleda

Fudbalere Tuzla Cityja dijelile su minute od velike pobjede u Mostaru, ali je Zrinjski u 90.minuti uspio da pogodi za konačnih 1:1, te su na kraju podijeljeni bodovi u derbiju kola odigranom “Pod Bijelim brijegom” u subotu od 21 sat.

Prije ovoga meča ovo su dvije jedine ekipe koje nisu imale poraza, a tako je ostala i nakon ovog duela. S tim da Tuzla City nije imao čak ni remi.

Ispred Fejzića zadnju liniju su činili Nukić-Šukilović-Morris-Mehidić, u vezi Karjašević i Gavrić defnazivno, Doffo ofanzivnije, na krilnim pozicijama su ordinirali Džafić i Mešinović te u vrhu napada Krpić.

Tuzlaci su odoljeli početnom pritisku domaćina i što je vrijeme odmicalo izgledali su sve bolje na terenu, a poveli smo preko Džafića kada je Doffo iz svoje polovine sjajno odigrao dubinski pas za krilnog napadača Plavih, koji ispred domaćih stopera uspio da prebaci istrčalog golmana Mostaraca za vodstvo Tuzlaka.

U nastavku meča domaćin je zaigrao angažovanije i imao je nešto više od igre, iako su Plavi sredinom drugog dijela mogli do 0:2 kada je na povratnu loptu Nukića, Gavrić šutirao dobro sa desetak metara, ali je golman domaćih ovaj put bio na mjestu.

Musemić je pokušao da osvježi s izmjenama a prilike su dobili Mišić, Tomašević, Efendić i Čeliković.

Plava odbrana je djelovala kompaktno i čvrsto sve do 90.minuta kada je kapitulirala pa je  na kraju došlo do podjele bodova.

Bez obzira na to što nisu uspjeli do nove pobjede, Plavi su na vrhu tabele i to uz utakmicu manje.

U narednom kolu na Tušanj dolazi novajlija Rudar iz Prijedora.