Plavi ispustili pobjedu u sudijskoj nadoknadi

• 2. Marta 2019.
  • 816 Pregleda

Fudbaleri Tuzla Cityja prokockali su vodstvo od 1:0 u sudijskoj nadoknadi protiv Čelika, koji je došao do boda u 92.minuti meča.

Bio je ovo debi novog trenera Mirze Varešanovića, koji nažalost nije uspio startati pobjedom. A, bio je jako blizu.

Zbog povrede Fejzića na golu je bio Nurković, a ispred njega Efendić i Bevab na bokovima te Čomor i Brekalo na stoperskim pozicijama. Kao dva defanzivna vezna krenuli su Stjepanović i Karjašević, ofanzivnu osovinu činili su Murga, Stojčev i Crnkić te u vrhu napada Ubiparip.

Plavi željni pobjede krenuli su ofanzivno i agresivno od prve minute, pa je šut Stjepanovića i Brekala najavio vodstvo koje je došlo nakon deset minuta igre.

Murga je centrirao za Crnkića, Livaja je izbio glavom, lopta dolazi do Stojčeva koji je pokušao da predribla Miletića, a stoper Čelika igra rukom pa sudija Bilbija pokazuje na penal. Sigura s “bijele tačke” bio je Ubiparip za vodstvo Tuzlaka.

U 16.minuti dobru šansu je imao Crnkić ali odbrana Zeničana je dobro reagovala.

Probao je i Stojčev u 20.minuti ali njeg šuta sa 12 metara odlazi pored gola.

Do kraja prvog dijela Varešanovićev tim je bio agresivan i opasan u namjeri da zabije i drugi gol, ali gosti su se branili i odbranili, a u fazi napada nisu učinili ništa.

U nastavku meča prvi puta Plavi prijete preko Murge u 63.minuti, čiji šut odlazi pored gola.

Čelik je počeo da igra malo otvorenije, ali bez pravih šansi.

Priliku da stavi tačku na “i” propustio je Crnkić u 79.minuti kada je dugi pas uputio Ubiparip, a krilni napadač Plavih izlazi sam ispred Pavlovića, međutim ne koristi ovu priliku.

To su Zeničani kaznili u 92.minuti kada je odbrana Plavih bila neoprezna nakon kornera, kada je Dilaver ostao sam ispred Nurkovića i neometan pogodio sa pet metara za konačnih 1:1.

Tuzla City – Čelik 1:1

Gradski stadion Tušanj. Gledalaca: 800. Sudija: Luka Bilbija (Prijedor). Pomoćnici: Aleksandar Smiljanić (Laktaši) i Igor Radaković (Prijedor). Delegat: Mile Mandić (Kozarska Dubica). Kontrolor: Džemal Čalija (Sarajevo). Četvrti sudija: Admir Musić (Sarajevo). Strijelci: 1:0 Ubiparip (11-penal), 1:1 Dilaver (90+2).

Tuzla City: Nurković, Efendić, Čomor, Brekalo, Bevab, Stjepanović, Karjašević (od 80.Trumić), Murga (od 76.Zlatković), Stojčev (od 85.Hajrović), Crnkić, Ubiparip. Trener: Mirza Varešanović.

Čelik: Pavlović, Livaja, Miletić, Okoli, Hodžić, Jamak (od 82.Blažević), Grahovac, Jurina (od 76.Jurina), Dedić, Okić, Dilaver. Trener: Arslan Cihat.