Plavi izborili 1/8 finala Kupa BiH

• 19. Oktobra 2022.
  • 389 Pregleda

Pobjedom od 2:5 u Modriči nad istoimenom ekipom, fudbaleri Tuzla Cityja izborili su 1/8 finala Kupa BiH.

Jović je izmiksao malo sastav pa je na golu startao Brajlović, ispred u zadnjoj liniji Nukić, Gavrić, Hrkać i Mehidić, u vezi Diaby, Mešinović, Mendeš, Mišić i Veselinović te u vrhu Eleouet.

Plavi su od početka nametnuli svoj stil igre i pleli mrežu oko gola domaćina. Šanse su se redale i bilo je samo pitanje kad će domaći kapitulirati.

Desilo se to u 22.minuti kada je Nukić probio po desnoj strani i pogodio donji desni ugao za 0:1.
Deset minuta kasnije Plavi su udvostručili prednost a vlastitu mrežu pogodio je Omerhodžić.

Na startu drugog dijela trostruka izmjena a ušli su Barcola, Karić i Šukilović, a ubrzo su priliku dobili Nargalić i Burić.

Zabili su u nastavku Plavi još tri gola a pogađali su Karić i Eleouet dok je jedan bio autogol domaćih igrača.

U finišu su se Plavi malo opustili pa su dopustili Modriči da zabije dva gola za konačnih 2:5.