Plavi nisu naplatili dominaciju i bolju igru u gradskom derbiju

• 30. Novembra 2019.
  • 1031 Pregleda

Tuzlanski gradski derbi okončan je bez pobjednika a sa rezultatom 1:1, svakako ima razloga za veće zadovoljstvo ekipa Slobode.

Plavi su u ovaj meč ušli kao favoriti s obzirom da su u vrhu tabele i da se bore za naslov a crveno-crni za opstanak.

Tako je sve izgledalo i na terenu.

Ultraofanzivni Plavi

Baljić nije mogao računati na Terzića i Zitounija s kojima su raskinuti ugovori, zatim nedovoljno oporavljene Fejzića i Morrisa, pa Zlatkovića te kažnjenog Stjepanovića.

Tako su zadnju liniju ispred Muminovića činili Nukić i Efendić na bokovima a Kojić i Hasanović na stoperima. U vezi Sesar, Hadžanović i Beganović te u napadu Šarčević, Ramić i Ubiparip.

Na prvo uzbuđenje se čekalo devet minuta. Kapiten Efendić je povukao loptu i sa 25 metara prizmenim šutem pogađa stativu.

Pet minuta kasnije Šarčević je prošao po desnoj strani, odigrao povratnu ali ispred Ramića domaći stoper Uzelac izbija loptu.

I onda kazna. Pršeš je s desne strane ubacio na peterac gdje Bekić u duelu sa Muminovićem uspijeva da uzme loptu i ugura je u mrežu.

To nije pokolebalo Plave koji su nastavili sa dobrom igrom i pleli mrežu oko domaćeg kaznenog prostora.

Šarčević je dobro prošao po lijevoj strani, odigrao za Ramića koji odigrava povratnu ali udarac Beganovića izblokirao je Salihović.

Prečke i stative saveznici Slobode

U drugo poluvrijeme Baljićevi momci ulaze još odlučnije da što prije zabiju gol.

Šarčević je ponovo jedan od najopasnijih i nezaustavljiv je na lijevoj strani. Nakon jednog prodora i udarca sa ivice kaznenog prostora prečka zaustavlja njegov udarac.

U 51.minuti sudija Petrović svira penal. Iz jedne gužve Dženis Beganović šutira a lopta na putu do gola pogađa u ruku domaćeg kapitena Beganovića, koji je zaradio isključenje. Siguran sa 11 metara bio je Ubiparip.

U 63.minuti Efendić je centrirao s lijeve strane a Ramićev udarac glavom odlazi pored same stative.

Potom je uslijedila potpuna dominacija Plavih, koji su po teškom terenu stalno napadali a domaćin se branio i na kraju odbranio.

U zadnjih dvadesetak minuta Baljić je pokušao sa Crnkićem i Husejinovićem koji su ušli umjesto Šarčevića i Ramića, ali bez pravog učinka.

U finišu meča šansu je dobio i Karjašević umjesto povrijeđenog Hadžanovića.

Na kraju podjelom bodova više može biti zadovoljna Sloboda, s obzirom da je skoro cijelo drugo poluvrijeme imala igrača manje, kao i na prilike koje je Tuzla City propustio.