Plavi okončali pripreme u Sloveniji

• 11. Jula 2021.
  • 629 Pregleda

Plavi su završili desetodnevni boravak u Sloveniji.
U posljednjoj provjeri na putu prema Tuzli, fudbaleri Tuzla Cityja poraženi su od zagrebačke Lokomotive sa 2:1.

U ovome susretu Musemić se odlučio za sljedeću postavu: Fejzić – Nukić, Čeliković, Šukilović, Mehidić – Gavrić, Džafić – Mešinović, Mehanović, Mišić – Krpić.

Plavi su u prvih pola sata stvorili dvije prilike što je rezultiralo vodstvom u 29.minuti pogotkom Mešinovića.

Ipak sedam minuta kasnije domaći poravnavaju preko Marića, što je bio i rezultat prvog dijela.

Početkom drugog poluvremena Zagrepčani povećavaju vodstvo na 2:1 a strijelac je ponovio bio Marić.

Do kraja utakmice Plavi su mogli i do poravnanja ali priliku Davida Ibrahimkadića zaustavila je stativa.

U drugom dijelu osim njega priliku su dobili još Đerić, Ubiparip, Guity, Hasanbegović i Duraković.

Danas je slobodan dan a od ponedjeljka slijedi posljednje uigravanje za 1.kolo i otvaranje sezone na Koševu protiv Sarajeva.