Plavi otvaraju sezonu na Koševu, gradski derbi već u 4.kolu

  • 17. Juna 2022.
  • 431 Pregleda

Danas je održano žrijebanje za novu sezonu M;tel Premijer lige BiH, a kuglice su uputile Tuzla City u prvom kolu na Koševo.

Sarajevo koje se ove sezone znatno pojačava sa potpuno novim timom i novim trenerom, željno iskoraka i boljeg rezultata nakon sezone u kojoj nisu izborili nastup na evropskoj sceni. Ova utakmica je na rasporedu 17.jula, dakle samo tri dana nakon uzvratnog meča sa Tre Penneom u okviru Konferencijske lige.

U drugom kolu Plavi će biti domaćini Posušju, zatim putuju kod novog premijerligaša Igmana, a onda u 4.kolu na rasporedu je gradski derbi sa Slobodom, koji će se vjerovatno igrati van Tuzle jer bi se tada trebao raditi travnjak na Tušnju.

Zatim Plavi putuju na Grbavicu pa dočekuju Leotar nakon čega gostuju kod šamiona Zrinjskog, da bi u 8.kolu trebali dočekati Široki.

Kolo poslije Plavi putuju na stadion “Rođeni” kod Veleža a onda kod novog premijerligaša Sloge iz Doboja.

U zadnjem 12.kolu domaćini smo Borcu.

Evo i kompletnog rasporeda:

1. kolo:
Borac – Predstavnik FSRS (Sloga Doboj ili Krupa)
Sarajevo – Tuzla City
Posušje – Velež
Igman – Široki
Sloboda – Zrinjski
Željezničar – Leotar

2. kolo:
Predstavnik FSRS – Leotar
Zrinjski – Željezničar
Široki – Sloboda
Velež – Igman
Tuzla City – Posušje
Borac – Sarajevo

3. kolo:
Sarajevo – Predstavnik FSRS
Posušje – Borac
Igman – Tuzla City
Sloboda – Velež
Željezničar – Široki Brijeg
Leotar – Zrinjski

4. kolo:
Predstavnik FSRS – Zrinjski
Široki – Leotar
Velež – Željezničar
Tuzla City – Sloboda
Borac – Igman
Sarajevo – Posušje

5. kolo:
Posušje – Predstavnik FSRS
Igman – Sarajevo
Sloboda – Borac
Željezničar – Tuzla City
Leotar – Velež
Zrinjski – Široki Brijeg

6. kolo:
Predstavnik FSRS – Široki Brijeg
Velež – Zrinjski
Tuzla City – Leotar
Borac – Željezničar
Sarajevo – Sloboda
Posušje – Igman

7. kolo:
Igman – Predstavnik FSRS
Sloboda – Posušje
Željezničar – Sarajevo
Leotar – Borac
Zrinjski – Tuzla City
Široki Brijeg – Velež

8. kolo:
Predstavnik FSRS – Velež
Tuzla City – Široki Brijeg
Borac – Zrinjski
Sarajevo – Leotar
Posušje – Željezničar
Igman – Sloboda

9. kolo:
Sloboda – Predstavnik FSRS
Željezničar – Igman
Leotar – Posušje
Zrinjski – Sarajevo
Široki Brijeg – Borac
Velež – Tuzla City

10. kolo:
Predstavnik FSRS – Tuzla City
Borac – Velež
Sarajevo – Široki Brijeg
Posušje – Zrinjski
Igman – Leotar
Sloboda – Željezničar

11. kolo:
Željezničar – Predstavnik FSRS
Leotar – Sloboda
Zrinjski – Igman
Široki – Posušje
Velež – Sarajevo
Tuzla City – Borac

press Služba F.K.Tuzla City

 

 

Podjeli: