Plavi otvorili pripreme pobjedom

• 23. Januara 2021.
  • 855 Pregleda

Prvu pripremnu utakmicu fudbaleri Tuzla Cityja odigrali su u subotu u Ljubuškom protiv federalnog prvoligaša Čapljine.

Trener Husref Musemić je u ovome meču izveo dvije postave.

Prvo poluvrijeme su krenuli: Fejzić – Nukić, Kobbie, Kostić, Lučić – Džaferović, Brkić – Džafić, Maksimović, Mehidić – Ramić.

Iako su Plavi kontrolisali utakmicu i bili bolji rival, ipak se mreža Čapljine nije zatresla a prilike su imali Mehidić, Džafić i Brkić.

U drugom poluvremenu su utakmicu počeli: Muminović – Đerić, Kevin, Barišić, Duraković – Karjašević, Rustemović – Mišić, Doffo, Crnkić – Ubiparip.

Plavi su bili znatno bolji tim u nastavku utakmice a prilike su propuštali Ubiparip, Crnkić i Đerić a do vodstva smo stigli u 75.minuti kada se Ubipaarip dobro snašao pred golom protivnika i pogodio za 1:0.

Ubrzo se Čapljina vratila u igri kada su poravnali no u finišu meča kada je jedan igrač ove ekipe pogodio vlastitu mrežu i donio pobjedu Tuzlacima.

Naredna provjera je u srijedu protiv Veleža također u Ljubuškom.