Plavi ponovo bolji od Željezničara i plasirali se u polufinale Kupa BiH

• 11. Marta 2021.
  • 628 Pregleda

Fudbaleri Tuzla Cityja su nakon boljeg izvođenja penala savladali Željezničara 4:3 (1:1 u regularnom dijelu) i plasirali se u polufinale Kupa BiH.

Za razliku od prvenstvenog meča, Husref Musemić je na stopersku poziciju vratio Morrisa umjesto Mehidića a Karjaševića u vezni red koji je dobio šansu ispred Džafića.

Plavi su sjajno otvorili meč i pleli mrežu oko gola sarajevskog tima, međutim sjajni golman Željezničara dva puta je odlično reagovao nakon čega su se gosti oslobodili pritiska i uspostavili ravnotežu, ali promjena nije bilo u prvom poluvremenu.

Musemićev sjajno otvara drugo poluvrijeme. Igrala se 50.minuta kada je Nukić probio desni bok, odigrao za Mišića koji odigrava povratnu za Brkića, a veznjak našeg tima sa 12 metara pogađa gdje se sastavljaju prečka i stativa.

Uslijedija je reakcija Željezničara koji je zaigrao bolje te su u 60. minuti stigli do izjednačenja. Sudija Sivac je nakon prekršaja Lučića nad Stevanovićem pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator je bio Bekrić.

Željezničar je tada bolje stajao na terenu, međutim kako je odmicao meč i Tuzla City se počeo buditi, ali je odbrana gostiju uspjevala da izdrži pritisak izabranika Husrefa Musemića.

U posljednjim minutama ekipa iz Sarajeva je mogla riješiti sve, međutim Ramović je pogodio stativu, pa su putnika u polufinale odlučili penali.

U finišu utakmice prilike su dobili Doffo, Džafić i Badji.

U penal seriji uspješniji su bili domaći s 3:2. Za domaće su pogađali Lučić, Rustemović i Ubiparip, dok je Morris promašio kompletan gol. Za goste je Štilić u prvoj seriji pogodio prečku, zatim su sigurni bili Ikić i Lendrić, da bi Muminović odbranio penale Vrhovcu i Miličeviću.

Žrijeb polufinala Kupa BiH je u srijedu 17.marta a osim našeg tima u bubnju će biti još Sarajevo, Borac i Klis.

FK Tuzla City: Muminović, Barišić, Crnkić, Brkić, Karjaševć, Mišić, Nukić, Lučić, Ubiparip, Rustemović, Morris

FK Željezničar: Bender, Stevanović, Miletić, Ikić, Šehić, Čeliković, Bojo, Mujezinović, Bekrić, Lendrić, Juričić.