Plavi ponovo ostali bez pobjede kontra Borca i opet iz penala

• 25. Oktobra 2021.
  • 537 Pregleda

U derbiju 14.kola odigranom na Tušnju između Tuzla Cityja i Borca, nije bilo pobjednika.

Na kraju je ishod bio isti kao i u srijedu u Banjoj Luci 1:1.

U ovaj duel Musemić je ušao skoro s kompletnom ekipom izuzev nedovoljno oporavljenog Mešinovića.

Meč su ispred Brajlovića počeli Nukić, Morris, Šukilović i Mehidić, u vezi Karjašević i Čeliković, krilno Džafić i Doffo te u vrhu Ubiparip i Krpić.

Peh za domaće odmah na početku meča kada se povrijedio Ubiparip ,pa je u igru ušao Mirzad Mehanović.

U prvom dijelu nije bilo nekih velikih prilika, jedini detalj vrijedan pažnje je iz finiša prvog poluvremena kada je u jednoj gužvi pred golom Brajlovića, sudija Musa vidio igranje rukom, a siguran sa 11 metara bio je Vranješ.

U nastavku je Musemić zarotirao igrače, pa se Čeliković vratio na stopera umjesto Šukilovića a Doffo se spustio u vezni red, dok je na krilnu poziciju ušao Mišić pa su Plavi zaigrali dosta bolje i pleli mrežu oko gola Pavlovića.

To je rezultiralo poravnanjem u 73.minuti kada je Mehidić sjajno prošao po lijevoj strani i prizemnim udarcem pogodio suprotan ugao za 1:1.

Najbolju priliku za novi gol imao je Mišić u finišu meča, ali je lopta otišla pored same stative.

Utakmicu je obilježilo stalno sjeckanje igre od sudije Muse, što je unervozilo Musemićeve igrače koji je i sam u nekoliko navrata burno reagovao zbog toga. Na kraju je duel završen bez pobjednika.

Tako su Plavi ponovo ostali bez pobjede kontra Borca i ponovo iz penala. U svega četiri dana.