Plavi porazom odlaze na pauzu

• 17. Septembra 2022.
  • 495 Pregleda

U 11.kolu PL BiH fudbaleri Tuzla Cityja poraženi su u Srebreniku od Borca sa 0:1.

Plavi su u ovaj meč ušli oslabljeni za Mehidića, Hrkaća, Kuzmanovića i Coulibalya što se osjetilo na igri Tuzlaka. U zadnjoj liniji priliku je dobio Nukić na desnom dok je Ferreyra zaigrao na lijevom boku dok su stoperski par činili Šukilović i Čeliković.

Zadnji vezni bio je Karjašević a četvorka ispred Mišić, Karić, Pantelić i Eleouet te u vrhu isturen Smajlagić.

Prvo poluvrijeme pripalo je Jovićevim igračima koji su imali prilike preko Karića, Smajlagića i Mišića ali mreža se nije zatresla.

U nastavku su gosti uspostavili terensku inicijativu, koju su krunisali desetak minuta prije kraja kada je nakon kornera, ispred gola Fejzića u gužvi najbolje reagirao Mrkaić koji pogađa za 0:1.

Najnolju priliku za Plave imao je Pantelić čiji udarac je zaustavila prečka.

Pokušao je trener domaćih sa Veselinovićem i Mešinovićem u nastavku ali poraz se nije uspio izvjeći.

Tako nažalost Plavi odlaze na reprezentativnu pauzu porazom a prvo mjesto su prepustili upravo Borcu.