Plavi preko Veleža izborili Kup-proljeće

• 2. Oktobra 2019.
  • 984 Pregleda

Pobjedom od 1:0 nad Veležom, fudbaleri Tuzla Cityja plasirali su se u 1/4 finale Kupa Bosne i Hercegovine.

Ključni momenat utakmice se desio u 59.minuti kada je Ivan Sesar iz slobodnog udarca pogodio mrežu Mostaraca.

S obzirom da je tek stigao u plave redove, novi šef Stručnog štaba Elvir Baljić je meč posmatrao s tribina, a ekipu je vodio njegov prvi asistent Samir Adanalić.

Pošto je prolazak u narednu fazu Kupa BiH bio prioritet, tako je Adanalić izveo najbolju postavu gdje su ispred golmana Muminovića zadnju četvorku činili Efendić-Terzić-Kojić-Zlatković, u vezi Sesar i Hasanović defanzivnije, Nukić, Zitouni i Crnkić ofanzivnije te u vrhu Ubiparip.

Početak meč obilježio je odugovlačanje igre gostujućih igrača koji su željeli po svaku cijenu da umrtve igru, što im je donekle i uspijevalo.

Plavi su prijetili uglavnom po lijevoj strani preko Crnkića, a nakon njegovih asistencija Ubiparip i Zitouni nisu uspjeli da pogode. U finišu meča Nukić je probio desni bok, centrirao za Crnkića koji sa ivice kaznenog prostora šutira ali stativa spašava goste.

Tuzlaci u nastavak meča ušli energičnije i odlučnije da što prije zabiju gol pa su se redale šanse Crnkića, Ubiparipa, Nukića, Zitounija ali lopta nije htjela u gol. U 55.minuti Nukić je šutirao sa deset metara ali lopta ponovo pogađa stativu.

I u 59.minuti gol. Kojić je napravio solo prodor po lijevoj strani gdje ga ruše gosti na ivice šesnaesterca. Sesar je namjestio loptu i pogodio pod prečku Bogdanovića.

Potom su šansu dobili Hadžanović umjesto Hasanovića, zatim Šarčević umjesto Nukića te Ramić umjesto Zitounija.

Do kraja meča Plavi su prijetili iz slobodnog udarca preko Zlatkovića sa 20 metara ali je Bogdanović ovaj put bio na mjestu.

Ovom pobjedom Tuzlac City je izborio Kup-proljeće te se plasirao među osam najboljih u državi.