Plavi “preplivali” Vrbas

• 9. Marta 2019.
  • 1076 Pregleda

Golovima Voje Ubiparipa ekipa Tuzla Cityja slavila je sa 2:0 u Krupi na Vrbasu u okviru 22.kola BH Telecom Premijer lige BiH.

Plavi su u pregrađe Banja Luke stigli posljednjeplasiranoj Krupi koja je “hvatala” slamku spasa.

Povratak Kojića, Čomor u vezi, Zlatković umjesto Bevaba

Trener Mirza Varešanović u odnosu na meč s Čelikom, malo je izmiksao tim.

Ispred Nurkovića u ekipu se vratio pouzdani Kojić koji je zauzeo mjesto s Brekalom na mjestu stopera, a na lijevom boku umjesto Bevaba, priliku je dobio Zlatković dok je na desnom boku startao s kapitenskom trakom Efendić.

Dok je Čomor zaigrao ovoga puta u veznom redu zajedno sa Stjepanovićem. Ispred njih ofanzivno su bili Murga, Stojčev i Crnkić te u vrhu napada Ubiparip.

Upravo je ovaj posljednji bio ključni igrač važne pobjede u Krajini.

Ipak, domaćini su prvi mogli do gola kada je u 14.minuti Redžić probio desni bok ali na sreću Tuzlaka Milanović kasni.

Asistencije Efendića i Murge

Pet minuta kasnije Tuzla City je stigao do prednosti.

Efendić je probio po desnom boku zavrnuo na prvu stativu, gdje je Ubiparip sjajno reagovao i na drugu stativu pogodio za slavlje gostiju.

U 36.minuti bilo je 0:2. Murga je izveo korner, a Ubiparip se sjajno izvukao na drugoj stativi, gdje unutarnjim dijelom stopala pogađa pod prečku nemoćnog Markovića.

Šanse Crnkića i Murge

Drugo poluvrijeme naši su otvorili sjajnom šansom Crnkića, koji “oči u oči” sa golmanom ne koristi priliku da stavi tačku na “i”.

Minut kasnije Stojčev pokušava volej udarcem, ali lopta odlazi pored gola.

U 61.minuti Ubiparip odigrava za Murgu, koji ne koristi stopostotnu priliku, kada sa deset metara neometan prebacuje gol.

Varešanović prvo mijenja Stjepanovića i uvodi Karjaševića kako bi osvježio vezni red a ubrzo i Širanovića umjesto Stojčeva.

Zadnjih dvadesetak minuta dobio je šansu i Šarčević umjesto Murge.

Krupa je do kraja meča stihijski napadala i pokušavala da stigne barem do počasnog gola, ali odbrana Plavih je u svakome momentu bila pravovremena, te prijetila iz kontra napada preko Crnkića, Ubiparipa i Šarčevića.

Nakon ove pobjede, Plavi su “skočili” na deveto mjesto te čekaju nedjeljni meč između Sarajeva i Širokog kako bi saznala s kim će se sastati u prvom kolu trećeg kruga.

Krupa – Tuzla City 0:2

Stadion Krupe na Vrbasu. Gledalaca: 800. Sudija: Zoran Grbić (Prijedor). Pomoćnici: Davor Beljo (Mostar) i Goran Dujak (Odžak). Delegat: Davor Ristović (Istočno Sarajevo). Kontrolor: Salem Prolić (Sarajevo).

Krupa: Markvoić, Redžić, Makitan, Dujaković, Palić (od 46.Zec), Nikodijević, Nikolić, Milanović, Miketek (od 59.Babić), Dalić (od 76.Marjanović), Mandić. Trener: Petar Kurčubić.

Tuzla City: Nurković, Efendić,  Kojić, Brekalo, Zlatković, Stjepanović (od 54.Širanović), Čomor, Murga (od 73.Karjašević), Stojčev (od 58.Širanović), Crnkić, Ubiparip. Trener: Mirza Varešanović.