Plavi protutnjali Modričom i preuzeli tron

• 10. Septembra 2022.
  • 542 Pregleda

Tuzla City je sa visokih i uvjerljivih 0:3 savladao novajliju Slogu i zaposjeo vrh tabele.

Trener Jović je nešto izmijenio sastav nakon blijede partije protiv Veleža, pa je na desnom boku zaigrao Ferreyra, u vezi Gavrić a u napadu Nargalić.

Samo što je meč krenuo bilo je 0:1. Mehidić je centrirao a Mišić glavom sa 10 metara pogađa mrežu domaćih.

Mogli su Tuzlaci u prvom poluvremenu da povećaju prednost kada je Coulibaly protutnjao kao brzi voz desnim krilom, ali na njegovu loptu Nargalić malo kasni.

U ovoj akciji se reprezentativac Malija povrijedio pa je ušao Mešinović.

Na poluvremenu Smajlagić ulazi umjesto Nargalića i 15 minuta kasnije pogađa glavom slično kao i Mišić za 0:2 na asistenciju Gavrića.

Zatim priliku dobiva i Karić koji u 75.minuti sjajno oduzima loptu i gura pas za Mišića, koji s centra bježi domaćem stoperu i situaciju “jedan na jedan” rješava za konačnih 0:3.

Imali su i domaći tri dobre prilike ali je Fejzić svaki puta fantastično reagovao.

Na kraju potpuno zaslužena pobjeda Plavih koji su anulirali blijedu partiju protiv Veleža i odigrali sjajnu utakmicu u Modriči za zauzimanje liderske pozicije.

Naredni izazov je već u srijedu u Doboju kod Kaknja gdje će u zaostaloj utakmici Jovićeve momke ugostiti još jedan novajlija i to Igman iz Konjica.

Stadion dr.Milan Jelić u Modriči. Sloga – Tuzla City 0:3 (Mišić 1’, 73’, Smajlagić 59’)

FK Sloga: Trako, Zajić, Popara, Đorić, Milaković, Šaula, Kujundžić, Stapić, Ristić, Milanović, Kulenović.

FK Tuzla City: Fejzić, Šukilović, Gavrić (od 60.Karić), Kuzmanović, Nargalić (od 45. Smajlagić), Karjašević, Čeliković, Mišić, Mehidić (od 84.Mendeš), Coulibaly (od 33.Mešinović) Ferreyra.