Plavi protutnjali Zenicom

• 10. Avgusta 2022.
  • 569 Pregleda

U zaostaloj utakmici 1.kola PL fudbaleri Tuzla Cityja savladali su u Zenici ekipu Sarajeva sa 1:5.

Bila je ovo sjajna noć Tuzlaka koji su odigrali perfektan meč gdje su demonstrirali čas fudbala ekipi Sarajeva.

Trener Jović je malo izmiksao sastav u odnosu na duel sa Slobodom. U zadnjoj liniji ispred Fejzića su startali Nukić, Hrkač, Čeliković i Mehidić, u vezi Karjašević i Karić, ispred njih Mešinović, Mišić i Kuzmanović te u vrhu junak meča Coulibaly.

Tuzlaci su od prvog momenta pokazali želju za pobjedom. Nakon kornera s desne strane Nukić je centrirao na drugu stativu, Hrkač je najviši u skoku i spušta loptu gdje se najbolje snašao u kaznenom prostoru Mehidić  koji pogađa za 0:1.

Deset minuta kasnije Mehidić gura pas za Kuzmanovića, ovaj vanjskom dodaje za Coulibalya koji izlazi sam na golmana, ali šutira pored gola.

Finiš prvog dijela smo dočekali s dva gola razlike. Coulibaly je pobjegao zadnjoj liniji na sjajan pas Mišića. Bivši igrač Tuzlaka Tomašević ruši našeg napadača a Mišić pogađa s penala za 0:2.

Samo što je počeo drugi dio na semaforu je bilo 0:3. Grešku zadnje linije bordo tima koristi Mišić koji odigrava pas za Coulibalya za 0:3.

Nastavili su Plavi sa svojom igrom, mirnoćom i kratkim pasom a deset minut prije kraja bilo je 0:4. Mešinović je probio desni bok i centrirao a Đokanović postiže autogol.

U finišu meča priliku su dobili Ferreyra, Veselinović, Gavrić i Smajlagić a ovaj posljednji nakon solo prodora pogađa za 0:5.

U sudijskoj nadoknadi Sarajevo je postiglo počasni gol za konačnih 1:5.

Bila je ovo veličanstvena plava noć i jedna od najboljih utakmica Tuzla Cityja.