Plavi savladali povratnika u premijerligaško društvo

• 23. Juna 2019.
  • 1344 Pregleda

Nakon pobjede nad Gradinom od 3:2, fudbaleri Tuzla Cityja odigrali su i drugi kontrolni meč u Srebreniku.

U nedjelju popodne minimalno je savladan banjalučki Borac sa 1:0 a strijelac jedinog gola bio je Said Husejinović.

Trener Bošnjaković u ovome meču jedino nije mogao računati na povrijeđenog Zlatkovića pa je u zadnjoj liniji ispred Muminovića na lijevom boku zaigrao Terzić zajedno sa Efendićem na kontra boku te Kojićem i Morrisom na stoperskim pozicijama.

Vezni redu su činili Hadžanović i Sesar defanzivno, Husejinović ofanzivnije zajedno sa Nukićem i Crnkićem te Ubiparipom u vrhu napada.

Plavi su imali više od igre u prvih 45 minuta. Ozbiljno su prijetili Sesar, Crnkić, Ubiparip i Nukić, ali Lučić je uspio da sačuva svoju mrežu.

U nastavku meča od prve minute su krenuli Fejzić, Šarčević, Stjepanović, Spasić, Burić i Mitrović a nakon deset minuta pao je gol. Spasić je probio po desnoj strani, sjajno asistirao za Husejinovića a dojučerašnji veznjak Slobode pogađa za 1:0.

Potom su šansu dobili još Musić, Hasanović, Ramić, Karjašević i Zitouni.

Do kraja meča Plavi su kreirali još nekoliko prilika ali mreže se više nisu tresle.

Naredna provjera za Plave je u subotu protiv švicarskog superligaša Xamaxa.

TUZLA CITY-BORAC 1:0

Gradski stadion u Srebreniku. Gledalaca: 400. Sudija: Ademir Alić. Pomoćnici: Kenan Hadzić, Dževad Zukić.

Strijelac: Said Husejinović u 55. minutu.

BORAC: Trkulja, Dujaković, Ćosić, Arsić, Runić, Danilović, Bosančić, Kajkut, Jakupović, Marković, Crnov.
Igrali su još: Lučić, Lekanić, Račić, Batar, Janičić, Turanjanin, Radulović, Šikanjić, Čavić, Gbakle, Babić. Trener: Branislav Krunić.

TUZLA CITY: Muminović, Efendić, Terzić, Moris, Kojić, Sesar, Hadžanović, Huseinović, Crnkić, Nikić, Ubiparip.
Igrali su još: Fejzić, Karjašević, Šarčević, Stjepanović, Musić, Hasanović, Mitrović, Ramić, Burić, Zitouni. Trener: Milenko Bošnjaković.