Plavi se digli poput feniksa i srušili Banjalučane

• 3. Avgusta 2019.
  • 1147 Pregleda

Fudbaleri Tuzla Cityja došli su do veličanstvene pobjede nad banjalučkim Borce od 2:1 u okviru 3.kola BH Telecom Premijer lige BiH.

Nakon blijedog izdanja u Bijeljini izabranici Milenka Bošnjakovića bili su svjesni da se moraju iskupiti i popraviti dojam.

Za razliku od meča sa Radnikom, u zadnjoj liniji se na lijevi bok vratio Zlatković dok se Terzić pomjerio na mjesto stopera zajedno sa Kojićem, dok je na desnom boku ponovo bio kapiten Efendić a na golu Muminović.

U vezi je sa Sesarom umjesto Hadžanovića zaigrao Stjepanović, ispred njih Crnkić, Husejinović i Nukić a u vrhu napada Ubiparip.

Teško su Plavi dolazili do šansi u prvom dijelu s obzirom da je Borac bio jako ofanzivan i visoko izašao, pa je bilo problema kod Tuzlaka kako da dođu do gola. Tako da pokušaju Crnkića, Husejinovića, Nukića…nisu pronašli put do gola.

U nastavku meča Bošnjaković tim je zaigrao bolje i bilo je to sjajnih 45 minuta.

Igrala se 63. minuta meča kada je Husejinović srušen na 20 metara od Lučićevog gola. Loptu je namjestio Ubiparip i majstorski pogodio pod prečku.

Pet minuta kasnije gosti su poravnali. Nakon jedne bilijarske akcije i nekoliko odbijanaca, lopta je došla do Vranješa koji iz voleja pogađa za 1:1.

Ipak, domaći se nisu predavali. Posljednjih pola sata dobio je Alžirac Nassim Zitouni umjesto Husejinovića a Ramić umjesto Crnkića. Bila je to potpuna ofanziva Tuzlaka koja se isplatila u 82.minuti kada je na lijevoj strani Sesar primio loptu i sjajno centrirao a Ubiparip sa sedam metara glavom pogađa za 2:1.

U finišu meča gosti su preko Vranješa pogodili stativu.

Treba istaknuti i da je zadnjih deset minuta na golu proveo Fejzić umjesto povrijeđenog Muminovića.

Nakon tri odigrana kola, Tuzlaci imaju velikih šest bodova, a u narednom kolu naš tim gostuje kod Mladosti u Doboju kod Kaknja.