Plavi se dvaput vraćali ali ostali bez bodova

• 14. Septembra 2022.
  • 377 Pregleda

Tuzlaci su u Doboj pored Kaknja došli na krilima uvjerljive pobjede u Modriči nad Slogom od 3:0. Sa željom da nastave niz, ali ih je Igman zaustavio i savladao sa 3:2.

U zadnjoj liniji su ispred Fejzića startali Ferreyra, Šukilović, Čeliković i Mehidić, ispred njih Karjašević kao korektor onda ofanzivna četvorka Mešinović, Mišić, Pantelić i Kuzmanović te u vrhu Smajlagić.

Plavi su diktirali tempo od početka i stvarali prilike preko Mešinovića, Ferreyre, Mišića i Kuzmanovića ali domaći su prvi zabili.

Prekršaj sa lijeve strane u 20.minuti majstorski je izveo lijevi bek Duraković, inače bivši igrač našeg kluba, koji preko zida pogađa rašlje Fejzićevog gola.

Vratili smo se brzo. Pet minuta kasnije Mehidić centrira, Smajlagić kratko glavom proslijeđuje do Pantelića, ovaj je sjajno prima i lijevom novom drop udarcem pogađa pod prečku.

U 36.minuti ostajemo sa 10 igrača. Mehidićev start kopačkom na glavu koji nije bio namjeran sudija je okarakterisao crvenim kartonom, što je možda bio i ključni momenat.

Do poluvremena na lijevi bok prelazi Mešinović a u drugi dio startamo s Nukićem kao lijevim bekom koji mijenja Mešinovića.

Zadnjih pola sata Eleouet mijenja Kuzmanovića koji vrlo brzo gura Smajlagića u izglednu priliku, ali lopta odlazi pored gola. I onda slijedi kazna.

Igrala se 73.minuta. Bodul pogađa stativu a na odbijenu loptu natrčava bivši igrač Tuzla Cityja Mirsad Ramić za 2:1.

Ubrzo i domaći ostaju sa 10 igrača kada Alagić kao zadnji igrač zaustavlja Eleoueta u izglednoj prilici za gol.

Deset minuta prije kraja poravnanje. Pantelić krade loptu Igmanu i gura pas za Mišića. Ovaj majstorski proigrava Smajlagića koji pogađa za 2:2.

Činilo se da imamo bod u džepu a da možemo i do sva tri. Međutim, pet minuta do kraja iskusni Bodul ostaje sam i sa ivice kaznenog prostora pogađa za 3:2.

Pokušao je Jović na sve ili ništa kada je uveo u igru Nargalića i Veselinovića nakon primljenog trećeg gola.

U zadnjoj minuti Eleouet je u jednoj gužvi dobro šutirao, ali prečka je spasila domaće pa su bodovi otišli za Konjic.

Bila je ovo jedna dosta dinamična i uzbudljiva utakmica u kojoj smo nažalost ostali bez bodova.

Sljedeći protivnik je Borac kojeg u subotu dočekujemo u Srebreniku.