Plavi srušili Borac za kraj jeseni

• 13. Decembra 2020.
  • 775 Pregleda

U zadnjem jesenjem meču fudbaleri Tuzla Cityja savladali su Borac sa 2:0 golovima Badjija i Crnkica.

Trener Bašić krenuo je ispred Fejzica sa Nukicem, Morrisom, Kosticem i Rugasevicem odzada, u vezi su startali Karjasevic, Maksimović i Dzafic a u napadu Badji, Crnkic i Ubiparip.

Plavi su od prvog do zadnjeg minuta kontrolirali igru a da nije bilo raspoloženog Pavlovica, Banjalučanin su mogli doživjeti katastrofu.
Zaprijetili smo prvo preko Ubiparipa u 5.minuti ali Pavlović brani.
Zatim u 31.minuti Džafić šutira sa 18 metara, ali golman je na mjestu. Tri minuta kasnije Nukic je imao sjajnu priliku ali opet nema gola.

Ipak smo poveli u 39.minuti kada je Crnkic šutirao sa 16 metara, Pavlović odbija do Badjija koji iskosa natrčava na loptu i pogadja za vodstvo.

I u drugom dijelu smo krenuli da zabijemo sto prije novi gol. Prvu šansu je imao Maksimović u 48.minuti, a zatim Badji u 55.minuti izlazi sam na golmana Borca, koji brani udarac našeg napadača.

Pavlović brani i Džafiću u 59.minuti. Četiri minuta kasnije Rugasevic odigrava povratnu za Ubiparipa koji sa pet metara pogadja prečku.

U 73.minuti Badji prijeti glavom ali golman je na opet na mjestu. Potom su prilike imali Crnkic i Ubiparip ali nema gola.

Zadnjih desetak minuta Basic uvodi Nikolica, Djerica, Ramica i Dzaferovica.

U 84.minuti Crnkić pogadja stativu, sto je bio uvod u drugi gol.

I kada se čekao kraj sijevnula je kontra. Crnkic je prihvatio loptu na svojoj polovici, pobjegao odbrani Borca te rutinski pogodio za konačnih 2:0. Ovaj put Pavlović nije mogao ništa.

Borac na kraju može biti sretan sto nije poražen i sa većom razlikom, a s druge strane bila je ovo najbolja ovosezonska partija Tuzlaka.