Plavi srušili i Zrinjski u srcu Mostara

• 14. Marta 2021.
  • 702 Pregleda

Derbi kola odigran u Mostaru između Zrinjskog i Tuzla Cityja, pripao je Plavima koji su sa 1:2 savladali Plemiće i potpuno se uključili u trku za Evropu.

Trener Husref Musemić u potpunosti je preporodio našu ekipu koja je nakon Slobode i  Željezničara, savladala i Zrinjski.

Tuzlaci su bili bolji i kompaktniji tim tokom svih 90 minuta. Od prve minute ispred Muminovića krenula je četvorka Nukić, Morris, Barišić i Lučić, ispred njih Karjašević i Rustemović defanzivno a Džafić, Doffo i Crnkić ofanzivni te Badji kao najistureniji.

Do gola smo došli u 16.minuti. Doffo je s desne strane odigrao povratnu za Badjija koji petom proigrava Lučića, a nas lijevi bek prizemnim udarcem pogađa suprotni ugao.

Mostarci se vraćaju u finišu poluvremena.

Govedarica prima loptu iz auta, odlobađa se svojih čuvara te izuzetno precizno pogađa suprotnu malu mrežu.

U nastavku meča Plavi nastavljaju dobru igru, ne dozvolivši domaćinu da ozbiljno ugrozi Muminovića.

Igrala se 66.minuta kada su Plavi pritisnuli zadnju liniju Zrinjskog, koja je odbila loptu do Karjasevića a naš neumorni veznjak sa 14 metara lijevom nogom pogađa suprotni ugao za 1:2.

Do kraja susreta domaći su imali dobru priliku preko Tičinovića koji glavom šutira pored gola.

U finišu je Ubiparip zamijenio Badjija, zatim Mehidić umjesto Crnkića a Đerić je dobio priliku umjesto Džafića.

Plavi su tako nastavili sjajan niz dobrih igara i rezultata te u treći krug prvenstva ulaze konkurentni u borbi za mjesto koje vodi u Evropu.