Plavi startali pobjedom

• 26. Januara 2019.
  • 1200 Pregleda

U prvoj pripremnoj utakmici fudbaleri Tuzla Cityja savladali su Čapljinu sa 3:1.

Duel koji se igrao u Međugorju počeli su Fejzić, u zadnjoj liniji Efendić, Zlatković, Širanović i Kojić, u vezi Stjepanović i Trumić, ispred njih ofanzivno Crnkić, Murga i Stojčev te u naapadu Ubiparip.

Poveli su naši nakon 15 minuta igre kada je Tipurić pogodio vlastitu mrežu.

Tri minuta kasnije bilo je 2:0. Crnkić je srušen u kaznenom prostoru a siguran s penala bio je Ubiparip.

U 21.minuti Čapljina je smanjila nakon kornera kada je pogodio Cvitković, što je bio konačan rezultat prvog dijela.

U drugom poluvremenu priliku su dobili: Nurković, Čomor, Karijašević, Musić, Šarčević, Burić, Hajrović, Hasanović, Hasanbegović, Omeragić, Mujić.

U 62.minuti naši su povećali prednost kada je na centaršut Hajrovića pogodio Musić za konačnih 3:1.

Iako su Starčevićevi momci imali više od igre i nekoliko izglednih šansi za uvjerljiviju pobjedu, rezultat se do kraja nije mijenjao.

Naredna provjera je u utorak protiv Željezničara.