Plavi se golom Nukića vratili na pobjednički kolosijek

• 2. Novembra 2019.
  • 841 Pregleda

Golom Ajdina Nukića iz 25.minute Tuzla City se vratio na pobjednički kolosijek, gdje su u okviru 15.kola BH Telecom Premijer lige BiH, savladali sa 1:0 ekipu Mladosti iz Doboja kod Kaknja.

Nukić na desnom beku, Ubiparip na krilu

Plavi su u glavi imali samo misao kako pobijediti, jer su željeli da prekinu negativan niz od dva poraza i to protiv Radnika i Borca.

Zbog crvenog kartona na desnom beku nije bilo kapitena Efendića, pa je umjesto njega startao junak meča Nukić, koji je zajedno sa Terzićem, Kojićem i Zlatkovićem činio zadnju liniju ispred Fejzića koji u ovome meču gotovo i nije imao posla.

Tako je Ubiparip zaigrao na desnom krilnom, Crnkić na lijevom, u napadu Ramić a iza njega Husejinović, kome su leđa “čuvali” Hadžanović i Sesar.

Od prvog minuta Plavi su krenuli sa željom da što prije postignu pogodak. Prvi je zaprijetio u 4.minuti Ubiparip sa desetak metara, ali golman Velić je bio na mjestu.

U 21.minuti Zlatković je probio po lijevom boku, sjajno centrirao za Ramića koji se  slabo snalazi u petercu gostiju.

Bila je to uvertira u vodstvo. Igrala se 25.minuta kada je Ubiparip gurnuo pas po desnom boku, Nukić je kao vihor iz drugog plana projurio i pogodio za slavlje domaćih.

Sjajni golman Velić

Dva minuta kasnije Crnkić je prošao po desnoj strani asistirao za Ramića koji sa pet metara pogađa u golmana Velića.

U 44.minuti ponovo je Ramić bio u prilici ali na asistenciju Ubiparipa u zadnji tren se ispriječio stoper Horić.

U nastavku meča ponovo ista slika na terenu.

U 54.minuti sjajan pas Sesara za Ubiparipa koji izlazi sam ispred golmana gostiju, ali slabo šutira.

Dva minuta kasnije Crnkić je probio lijevi bok ali njegov prizemni šut odlazi pored gola.

U 64.minuti Beganović mijenja Husejinovića. Ubiparip ulazi unutra a Beganović ostaje na desnoj krilnoj poziciji.

U 74.minuti Crnkić je ponovo probio lijevi bok, sjajno centrira za Ubiparipa koji glavom šutira pod prečku ali golman Mladosti fantastično reaguje.

Dva minuta kasnije Ubiparip opet izlazi sam ispred golmana, ali vratar gostiju opet izlazi kao pobjednik.

Igrala se 84.minuta kada je Crnkić ponovo prošao po lijevoj strani i centrirao za Beganovića koji volej udarcem šutira preko gola.

Gosti su jedinu priliku imali u 86.minuti preko Hadžića čiji udarac glavom je Fejzić zaustavio bez problema.

U finišu meča Stjepanović je zamijenio Ramića a Šarčević na lijevoj strani raspoloženog Crnkića.

Tako su Plavi uspjeli da se ponovo vrate na pobjednički kolosijek, a iako su imali nekoliko sjajnih prilika, smao je jedan završila u golu Mladosti, najviše zahavaljujući sjajnom golmanu Veliću.