Plavi “zaledili” Grbavicu i donijeli u Tuzlu tri boda

• 11. Novembra 2018.
  • 825 Pregleda

Tuzla City savladao je Željezničar na Grbavici sa 3:2 u okviru 17.kola BH Telecom Premijer lige BiH.

Bila je to vrhunska partija Starčevićevih izabranika koji su napravila senzaciju kola, savladavši domaći tim koji je prije susreta važio za apsolutnog favorita.

Penal nad Nukićem

Krenuo je Starčević sa provjerenom zadnjom linijom ispred Fejzića koju su činili Efendić i Čomor na bokovima te Kojić i Kostić na stoperskim pozicijama. Ispred njih kao defanzivci bili su dvojac “Š”, Šećerović i Širanović, ofanzivno Crnkić, Stojčev i Nukić te u vrhu Ubiparip.

U 5.minuti su kombinovali Stojčev i Ubiparip a na njegov pas kasni Crnkić.

Deset minuta kasnije Crnkić ne kasni, ali njegov volej odlazi pored gola.

U 19.minuti penal za Tuzla City. Šećerović je gurnuo pas za Nukića koji je bio brži od Pavića. Lijevi bek ruši krinog napadača našeg tima, a Grbić pokazuje na penal. Siguran izvođač bio je kapiten Kostić.

Domaći dolaze do poravnanja u 31.minuti. Čurjurić je ubacio iz prekida a na drugoj stativi se najbolje snalazi Jazvić za 1:1.

Željo dolazi do prednosti u 40.minuti meča. Čurjurić je dobro proigrao Jazvića koji odigrava za Osmanovića a njegov šut u mrežu skreće Krpić pored nemoćnog Fejzića.

Na poluvrijeme se otišli sa 2:1.

Preokret u drugom poluvremenu

U nastavku potpuni preokret i sjajna igra Starčevićevog tima koji nije dozvolio domaćinu gotovo nijednu izglednu šansu.

U 58.minuti akciju kreiraju dva bivša fudbalera Željezničara, Šećerović i Ubiparip. Prvi izvodi korner a drugi sa 15 metara iz prve pogađa za 2:2. I nije se radovao.

Obezglavljeni domaćin nije znao šta ga je snašlo. Bezidejna igra i svi pokušaji da se ugroze gol, otklonila je sjajna odbrana na čelu sa stoperskim parom “KK” Kostić-Kojić.

U 71.minuti potpuni preokret. Dugi pas Kojića dobro prima Crnkić, oslobađa se Stevanovića i odigrava poprečnu loptu za Nukića, koji prizemnim šutem na drugu pogađa za 2:3.

Do kraja meča domaćin je jalovo napadao, a naši su čvrstom i agresivnom igrom osujetili svaki napad Odovićevog tima, te iz nekoliko

kontri prijetili domaćinu preko “rezervista” Murge i Mitrovića te Ubiparipa, ali mreže se više nisu tresle.

Željezničar – Tuzla City 2:3

Stadion Grbavica. Gledalaca: 4.000. Sudija: Zoran Grbić (Prijedor). Strijelci: 0:1 Kostić (19-penal), 1:1 Jazvić (31), 2:1 Krpić (40), 2:2 Ubiparip (58), 2:3 Nukić (71). Žuti kartoni: Osmanović, Jazvić, Širanović, Čomor, Zilić, Nukić, Stevanović, Mitrović, Fejzić, Šećerović.

Željezničar: Kjosevski – Stevanović, Zilić, Rodin, Pavić – Šabanadžović (Hajdarević od 67.), Osmanović – Jazvić (Dacić od 82.), Čurjurić, Veselinović (Zec od 80.) – Krpić.

Tuzla City: N. Fejzić – Čomor, Kojić, Kostić, Efendić – Šečerović, Širanović – Nukić (Murga od 75.), Stojčev (Mitrović od 73.), Crnkić (Šarčević od 85.) – Ubiparip.