Plavima još jedan gradski derbi

• 11. Aprila 2021.
  • 740 Pregleda

Fudbaleri Tuzla Cityja minimalnom pobjedom od 1:0 savladali su Slobodu i upisali još jednu pobjedu u gradskom derbiju.

Trenutak odluke se desio u 67.minuti kada je Jusić srušio Ramića u kaznenom prostoru a siguran sa 11 metara bio je Brkić.

Musemić je u duel sa Slobodom krenuo sa identičnim sastavom kao protiv Sarajeva, s tim da je umjesto povrijeđenog Mišića od prve minute krenuo Mehidić.

Prvih 45 minuta u potpunosti su pripali Plavima koji su cijelo vrijeme kontrolirali igru, iako je Sloboda prva zaprijetila kada je Predragović pogodio prečku.

Nakon toga postojala je samo jedna ekipa na terenu, gdje je Musemićev tim pleo mrežu oko gola Slobode, koja se branila sa 11 igrača.

Najbolju priliku u prvom dijelu imao je Mehidić, čiji topovski udarac sa 14 metara brani Golubović.

U nastavku utakmice smo ponovo gledali dominaciju Tuzla Cityja, koja se isplatila sredinom drugog poluvremena, kada je Brkić realizirao penal.

Prije toga imao je Doffo sjajnu priliku ali njegov udarac sa 12 metara odlazi pored vrata.

U zadnjim trenucima utakmice Balić je dobio drugi žuti karton, a odmah potom Džafić koji je  u igru ušao zajedno sa Badjijem i Maksimovićem zadobio je potres mozga, a prvi u pomoć mu je priskočio sudac Bandić.

Na kraju je Džafić došao k sebi i u dobrom je stanju.

Naredni izazov za Plave je u Doboju kod Kaknja naredne subote.