Prva pobjeda Tuzla Cityja nad gradskim rivalom

• 1. Septembra 2019.
  • 1130 Pregleda

Fudbaleri Tuzla Cityja ostvarili su pobjedu od 2:1 nad gradskim rivalom Slobodom u okviru 7.kola BH Telecom Premijer lige BiH!

Junak večeri bio je Vojo Ubiparip koji je s dva gola srušio starijeg tuzlanskog premijerligaša.

Utakmica je odigrana u sjajnoj atmosferi gdje je sjeverna tribina bila ispunjena gostujućim navijačima a zapadna uglavnom domaćim.

Trener Bošnjaković u ovome meču nije mogao računati na kartoniranog Terzića, pa je mjesto stopera sa Kojićem zauzeo Morris, a na bokovima su ispred Fejzića bili sada već standardni kapiten Efendić i Zlatković.

Bitku na sredini terena su vodili Sesar i Hasanović te Husejinović malo ofanzinvije, na krilnim pozicijama Nukić i Crnkić te u vrhu napada Ubiparip.

Obje ekipe su otvorile meč malo nervozno i bojažljivo pa je bilo dosta pogrešaka na startu meča, ali kako je vrijeme odmicalo ekipa je dobivala samopouzdanje.

U 22.minuti Nukić odigrao dupli pas sa Efendić i centrirao za Ubiparipa, čiji šut glavnom odlazi pored same stative.

Uzvratila je Sloboda prodorom po lijevoj strani kada je Bekić centrirao ali u vrhu napada nije bilo nikoga da to pospremi.

Tokom prvog dijela Tuzla City je diktirao tempo dok se Sloboda orjenitisala na odbranu, da ne primi gol i da nešto pokuša iz kontra napada.

U nastavku meča, Plavi ulaze sa željom da dobiju ovaj meč i kreću još ofanzivnije.

To im se isplatilo u 62.minuti. Sesar je odigrao za Crnkića koji probija desni bok Slobode, ulazi unutra gdje ga ruši kapiten Beganović, a sudija Mulahasanović pokazuje na penal. Siguran s “bijele tačke” bio je Ubiparip.

U igru ulaze Zitouni i Stjepanović umjesto Hasanovića i Husejinovića kako bi se osvježio vezni red.

Međutim, Sloboda dolazi do izjednačenja. Bekić je probio po lijevom boku i centrirao na peterac gdje na drugoj stativi pronalazi Livančića za 1:1. Igrala se 74.minuta.

Tada su mnogi pomislili da je kraj  meča.

Bošnjaković pojačava napada i uvodi drugog napadača Ramića.

U 86.minuti novi gol u mreži Slobode. Nukić je pobjegao po desnoj strani, odigrao povratnu za Ubiparipa koji natračava sa deset metara i posprema za konačnih 2:1 i veliko oduševljenje navijača Tuzla Cityja, koji su tako došli do historijske i prve pobjede nad gradskim rivalom.

Tuzla City – Sloboda 2:1

Gradski stadion Tušanj. Gledalaca: 5.000. Sudija: Adis Mulahasanović (Sarajevo).

Strijelci: 1:0 Ubiparip 62'p, 1:1 Livančić 76’, 2:1 Ubiparip 86’.

Tuzla City: Fejzić, Efendić, Crnkić (76.Ramić), Husejinović (66.Zitouni), Kojić, Hasanović (70.Stjepanović), Nukić, Ubiparip, Sesar, Morris, Zlatković.

Sloboda: Lakić, Beganović, Jusić, Hodžić, Pršeš, Bekrić, Buljić, Ivetić, Maksimović, Al.Bekić, Mujagić.