Radnik odnio bodove u Bijeljinu

• 19. Oktobra 2019.
  • 894 Pregleda

Fudbaleri Tuzla Cityja doživjeli su poraz na domaćem terenu od Radnika koji je slavio sa 0:3.

Elvir Baljić je na raspolaganju imao kompletan sastav gdje su ispred Muminovića zadnju liniju činili Efendić, Terzić, Kojić i Zlatković, u vezi Sesar i Hasanović, ispred njih Nukić, Husejinović i Crnkić te u vrhu Ubiparip.

U prvom poluvremenu vidjeli smo šansi na obje strane a prvi su zaprijetili gosti kada je u 9.minuti Vasić centrirao a Peco sa samo pet metara šutira pored gola.

Potom su  domaći preuzeli inicijtivu i opsijedali gol domaćina gdje su od 20. do 30.minute izveli pet kornera, ali bez prave šanse.

U finišu meča dvije dobre prilike imali su Nukić, Crnkić i Ubiparip koji je dobro šutirao ali golman Bilobrk bio je na mjestu.

U finišu prvog dijela sudar Muminovića i Zlatkovića a deblji kraj izvukao je lijevi bek koji je morao ostati u svlačionici.

U nastavku meča Morris je ušao u igru na mjesto stopera a Terzić je pomjeren na lijevi bok.

Prvih dvadeset minuta pripadaju domaćinu koji prijeti preko Ubiparipa i Crnkića ali nema gola.

Potom Burić mijenja Nukića u 60.minuti a pet minuta kasnije ovaj izlazi sam ispred golmana ali je puno oklijevao pa je domaći stoper ispred njega otklonio opasnost.

I kada ne iskoristite svoje prilike obično budete kažnjeni.

Igrala se 76.minuta kada je Peco prošao po desnoj strani i pogodio na drugu stativu za 0:1.

Deset minuta kasnije kontakt između Hasanovića i Đurića sudija Peljto je okarakterisao kao penal. Siguran sa 11 metara bio je Karić.

U 90.minuti gosti su postigli i treći gol preko Posinkovića.

Nakon ovog poraza ekipa Tuzla Cityja nije više lider, a u narednom kolu gostuje kod Borca u Banjoj Luci.