Ramić u sudijskoj nadoknadi za pobjedu

• 8. Avgusta 2020.
  • 1060 Pregleda

Fudbaleri Tuzla Cityja došli su do prva tri boda u okviru 2.kola gdje su na Tušnju s 1:0 golom Ramića savladali neugodnu i tvrdu Krupu.

Trener Zlatan Nalić izveo je ovu postavu:

Fejzić- Đerić, Kojić, Barišić, Rugašević- Rustemović, Karijašević- Maksimović, Džafić, Nukić(C)- Ubiparip.

Gosti iz predgrađa Banja Luke došli su s namjerom da se prije svega odbrane a u napadu šta urade.

Plavi su pleli mrežu oko gola Krupe, ali nedostajao je zadnji pas.

Nekoliko centaršuteva Rugaševića s lijeve strane nisu iskorištena, iako je Ubiparip u 22.minuti glavom šutirao, ali lopta je otišla pored gola.

U nastavku susreta Tuzlaci su stisli gas i krenuli još odlučnije da što prije zabiju gol, ali gosti su se dobro branili.

Pokušavali su Plavi posjedom i kroz sitan pas da dođu do prilike, ali nisu uspijevali.

Najbolju priliku imao je Ubiparip kada je na centaršut Rugaševića sjajno šutirao sa sedam metara, ali prečka je spasila goste.

Kada je Nalić shvatio da će njegov tim teško do gola, ubacio je i drugog napadača Ramića i to umjesto Karjaševića, pa se Maksimović spusti niže u vezni red.

U 83.minuti Ubiparip je imao slobodnjak, ali njegov udarac pod prečku sjajno brani Kolak.

Potom Nalić uvodi i trećeg napadača Badjija, te ofanzivnog veznog Beganovića pa se ova totalno ofanziva isplatila u sudijskoj nadoknadi.

Barišić je povukao loptu i centrirao s desne strane, Ramić je najviši u skoku i sjajnim udarcem glavom pogađa malu mrežu za erupciju oduševljenja na Tušnju.

U finišu meča priliku su dobili još Duraković i Morris koji su dodatno dali sigurnost u odbrani, pošto je Nalić zadnjih deset minuta igrao s tri u zadnjoj liniji.

Sve u svemu, najbitnija je pobjeda i prva tri boda a nedostaci u igri sigurno će se popraviti u narednim mečevima.