• 25. Februara 2019.
  • 937 Pregleda

Pionirska selekcija Tuzla Cityja remizirala je protiv vršnjaka Zvijezde 09, dok je kadetski tim poražen na otvaranju proljetnog dijela Omladinske Premijer lige BiH.

S obzirom da se izvodi radovi na terenu u Simin Hanu za postavljanje vještačke trave, susreti su odigrani na Tušnju.

Pionirska selekcija dobro je otvorila meča, kada je u 5.minuti Jevtić pogodio vlastitu mrežu za vodstvo Ahmetovićevog tima.

Ipak, do kraja meča gosti su uspjeli do boda kada je u 36.minuti mrežu Hamzića pogodio Hadžiavdić za konačnih 1:1.

U duelu kadetskih timova uspješniji su bili gosti iz Etno sela Stanišići.

Janković je već u 6.minuti pogodio mrežu Mujića, da bi samo četiri minute kasnije Milošević udvostručio prednost.

U 60.minuti Božić je povisio na 0:3, da bi počasni gol za Plave postigao Šljivić u 63.minuti utakmice.

Tuzla City-Zvijezda 09 (U15) 1:1

Stadion Tušanj: Sudija: Đorđe Manojlović (Bijeljina). Strijelci: 1:0 Jevtić (autogol 2.minut), 1:1 Hadžiavdić (36).

Tuzla City: Hamzić, Muminović, Husić (od 59.Muratović), Kamberović, Johić, Kasumović, Sakić (od 50.Stjepić), Korkutović, Sejdinović (od 69.Mehmedbegović), Husejinović(od 55.Bajrić), Šehić. Trener: Selver Ahmetović.

Zvijezda 09: Marinković, Jevtić, Ostojić (od 50.Trifković), Bradarić, Petrović, Jokić, Milovanović, Stankić (od 50.Miličević),Stanišić, Hadžiavdić, Lemez (od 63.Stević). Trener: Žarko Novaković.

Tuzla City-Zvijezda 09 (U17) 1:3

Stadion Tušanj. Sudija: Rajko Đorđić (Bijeljina). Strijelci: 0:1 Janković (6), 0:2 Milošević (10), 0:3 Božić (60), 1:3 Šljivić (63).

Tuzla City: Mujić, Redžić, Dedić, Požegić, Hasnbegović,Šljivić (od 74.Ibrišević), Ahmetović (od 63.Cvjetković),Mujkić (od 61.Husić), Čabrić, Gavrić (od 52.Mujkanović), Mehmedović. Trener: Selver Mujić.

Zvijezda 09: Manojlović, Janković, Janjić, Popara, Vidović (od 75.Cvijetić), Karić, Milošević (od 90.Biberkić), Božić (od 85.Sinanović), Lukić (od 67.Malašević), Kovačeević, Tripunović.