Remi sa Čukaričkim, Šukilović izašao zbog povrede

• 23. Juna 2022.
  • 431 Pregleda

Fudbaleri Tuzla Cityja odigrali su prvu kontrolnu utakmicu na pripremama u Sloveniji a ukupno treću od starta priprema.

U testu odigranom u Ljubljani, Plavi su remizirali sa srbijanskim superligašem Čukaričkim odigravši 1:1.

Trener Dragan Jović u ovaj duel je ušao sa sljedećom postavom:

Fejzić – Nukić, Šukilović, Čeliković, Mehidić – Karjašević – Eleouet, Mišić, Mehanović, Kuzmanović – Smajlagić.

Zaprijetili smo prvi preko Mišića ali njegov šut sa ivice šesnaesterca, sjajno brani golman Belić.

Bio je to uvod u vodstvo Tuzlaka. Igrala se 12.minuta kada je Šukilović uputio dugi pas po desnoj strani za Mišića, koji se sjurio kao brzi voz u kazneni prostor Beograđana, odigrao povratnu za Nukića, koji je sjajno pratio akciju i pogodio lijevom nogom donji desni ugao za 1:0.

Do kraja prvog dijela vidjeli smo podjednaku igru a vrijedi istaći i pokušaje Čukaričkog preko Spasojevića i Lukića, ali lopta nije pronašla put do mreže.

U finišu prvog dijela jedan neoprezan start Lukića na članak Šukilovića rezultirao je velikim bolom, zbog čega je mladi stoper morao ranije van igre, a o stepenu povrede ljekarski tim se još nije izjasnio.

U drugom poluvremenu trener Jović je zamijenio gotovo sve igrače pa su zaigrali: Brajlović, Ferreyra, Hrkač, Karić, Mešinović, Mendeš, Burić, Veselinović i Rekić.

Odličnu priliku imali smo na otvaranju drugog dijela kada je Mehidić centrirao s lijeve strane, a Mićo Kuzmanović “hvata” volej i sa 16 metara šutira ali golman Čukaričkog sjajno brani.

Potom su Beograđani imali dvije-tri odlične prilike kada je Brajlović dobro reagovao ali i stativa je spriječila srbijanskog superligaša da dođe do poravnanja.

Ipak, Čukarički je zasluženo došao do izjednačenja u 87.minuti nakon jedne greške pred kaznenim prostorom, kada je Vujadinović odigrao pas za Adžića, a ovaj prizemnim udarcem pogađa mrežu nemoćnog Brajlovića.

Naredna provjera je u Gornjoj Radgoni u subotu od 17:30 sati protiv Maribora.