“Rezervista” Smajlagić donio tri boda

• 1. Oktobra 2022.
  • 374 Pregleda

U derbiju kola Tuzla City je savladao Sarajevo sa 1:0 i došao do tri velika boda.

Prvo poluvrijeme duela u Srebreniku nije donijelo previše na obje strane, ali Bordo klub je na terenu bio nešto konkretniji rival.

Trener Jović je ušao oslabljen u ovaj duel bez skoro cijele odbrane i to bez Čelikovića, Šukilovića i Mehidića.

Dudićev tim je imao nešto više od igre u ofanzivnom dijelu igre, najbolju šansu su imali u 12. minuti kada je Asmir Suljić pogodio stativu udarcem s 20-ak metara.

Imalo je Sarajevo još nekoliko opasnih napada. Mersudin Ahmetović je taj koji je stalno prijetio, no prave šanse za gol.

Ušao je Jović u nastavak meča bez Veselinovića i Karića a od 46.minute su startali Mendeš i Smajlagić dok je Pantelić ušao krajem prvog dijela umjesto povrijeđenog Hrkača pa je Karjašević zauzeo mjesto stopera.

Veliku šansu Sarajevo propušta u 52. minuti. Ikić pronalazi Ahmetovića u kaznenom prostoru, ovaj šutira glavom, Fejzić fenomenalno brani.

Tri minute kasnije Tuzla City dolazi do vodstva. Semir Smajlagić koristi neopreznost odbrane Sarajeva i pogađa za 1:0.

Veliku šansu da riješi meč imao je u 63. minuti Petar Mišić. Krenuo je sam na gol, oborio ga je Drobarov i sudija je pokazao na bijelu tačku.

Upravo je Mišić i preuzeo odgovornost. Šutirao, je, ali Šahinović spašava svoj tim sjajnom odbranom i ostalo je 1:0.

Preuzelo je potom Sarajevo kontrolu nad utakmicom. Tuzla City međutim nije dopuštao previše prostora gostima i bez većih problema su branili svoj gol.

Ostalo je na kraju 1:0 za Tuzla City koji je prekinuo niz od dva uzastopna poraza, a Sarajevo je već četiri utakmice bez pobjede.