Sarajevo iskoristilo sve “poklone” Plavih

• 23. Februara 2019.
  • 964 Pregleda

Tuzla City proljetni dio sezone je otvorio domaćim porazom protiv Sarajeva, koje je na Tušnju slavilo sa 3:0.

Trener Starčević uoči ovoga meča se suočio sa brojim problemima, s obzirom da nije mogao računati na kažnjenog Crnkića te povrijeđenih kapitena Kostića, zatim Efendića, Nukića, kao i Širanovića te Mitrovića.

Odlučio se strateg Plavih za nešto drugačiju formaciju, pa su ispred Fejzića zadnju liniju činili Brekalo, Hasanović i Kojić. Na bokovima su ordinirali Čomor i Bevab u vezi defanzivno Stjepanović i Karjašević, ofanzivnije Hajrović i Trumić te istureno Ubiparip.

Samo što je meč krenuo, Sarajevo je stiglo do prednosti. Igrao se 6.minut kada je Tatar centrirao s desne strane a Čomorov pokušaj da loptu vrati Fejziću, dobro je osujetio Velkoski, koji koristi ovu naivnost našeg desnog bek i pogađa mrežu. Ovom prilikom je povrijedio golmana Fejzića koji je prevezen u bolnicu, pa je umjesto njega ušao Nurković.

Upravo je rezervni golman pogriješio kod drugog gola. Igrala se 34.minuta kada je Bekić centrirao a Nurković u pokušaju da uhvati loptu istu je ispustio, Ahmetović to koristi, odigrava povratnu za Stanojevića kojem nije bilo teško da udvostruči prednost bordo tima.

U nastavku meča pokušao je Starčević sa izmjenama. Umjesto Stjepanovića priliku je dobio Stojčev a umjesto Hajrovića priliku je dobio Zlatković.

U pojedinim momentima Plavi su pokušali da organizuju neki napad, ali nisu uspjeli ništa konkretno da urade.

Sarajevo je nastavilo sa svojom igrom pa su tačku na “i” stavili u 76.minuti.

Bekić je centrirao za Tatara koji je bio u nedozvoljenoj poziciji. Odigrao je povratnu za Ahmetovića kojem nije bilo teško da s pet metara pogodi mrežu Nurkovića, a suci su ostali “nijemi”.

Naredni meč Tuzla City igra protiv Čelika na Tušnju u subotu 02.marta.