Simultanka Crnkića za Bošnjakovićev start iz snova

• 20. Jula 2019.
  • 1285 Pregleda

Tuzla City je otvorio novu sezonu na najbolji način i to uvjerljivom pobjedom od 5:1 na gostovanju kod Zvijezde 09 u Ugljeviku.

Bio je to start iz snova trenera Milenka Bošnjakovića kojem je ovo bio prvi zvaničan meč na klupi Tuzla Cityja.

U Ugljevik je strateg Plavih krenuo bez Hadžanovića koji je iz Slobode donio tri žuta kartona.

Na golu je šansu dobio sjajni Muminović ispred kojeg su zadnju liniju činili Efnedić, Morris, Kojić i Terzić, u vezi Sesar i Hasanović kao defanzivci, Nukić, Husejinović i Crnkić ofanzivno te Ubiparip kao isturena špica.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu i imao dvije-tri izgledna šanse u prvih 20 minuta, ali sreća je pomilovala Tuzlake.

Igrala se 24.minuta meča kada smo poveli. Crnkić je primio loptu na lijevom boku, povukao unutra i sa 25 metara raspalio, a nakon slabe reakcije domaćeg golmana lopta je završila iza njegovih leđa.

Pet minuta kasnije bilo je 0:2. Nukić je oduzeo loptu na sredini terena, gurnuo prema Ubiparipu a ovaj iz prve asistirao za Crnkića koji je jurnuo prema domaćem kaznenom prostoru i sa ivice šesnaesterca vrhom kopačke pogađa za 0:2.

Domaćin nije znao šta ga je snašlo a ubrzo je na semaforu bilo 0:3. Na centaršut Nukića s desne strane reagovao je domaći stoper Marković koji je pokušao da vrati svom golmanu loptu, ovaj je istrčao i lopta je završila u mreži.

Bio je to konačan rezultat prvog dijela.

Na poluvremenu je u svlačionici ostao Hasanović a ušao je Karjašević.

U 50.minuti domaćin je smanjio na 1:3. Nakon kornera s lijeve strane Marković je bio najviši u skoku i sa ivice kaznenog prostora pogađa mrežu Muminovića.

Potom su šansu dobili Stjepanović i Ramić umjesto Sesara i Husejinovića.

U 76.minuti prvo ime susreta Nermin Crnkić je s lijeve strane ušao u kazneni prostor, promiješao domaću odbranu kojoj nije ništa drugo preostalo nego da ga sruši. Siguran sa penala bio je Vojo Ubiparip.

U 80.minuti je stavljena tačka na “i”. Tuzlaci su sjajno kombinovali pred kaznenim prostorom domaćina, Crnkić je podvalio za “rezervistu” Ramića koji izlazi sam ispred golmana Manojlovića za konačnih Zvijezda 09-Tuzla City 1:5.

Zvijezda 09 – Tuzla City 1:5

Zvijezda 09: Manojlović, Mehmedagić, Blagojević, Predragović, Đelmić, Badji, Tojčić, Vojinović, Correia, Janković, Marković.

Tuzla City: Muminović, Efendić, Crnkić, Husejinović, Kojić, Terzić, Hasanović, Nukić, Ubiparip, Sesar, Morris.