Široki iz dva penala do preokreta i pobjede nad Plavima

• 551 Pregleda

Fudbaleri Tuzla Cityja odigrali su posljednju provjeru pred nastavak šampionata.

Domaćin je bila ekipa Širokog koja je slavila sa 3:2.

U ovome meču trener Elvir Baljić nije mogao računati na povrijeđene Crnkića, Morrisa i Burića pa su meč ispred Muminovića započeli Efendić, Hasanović, Kojić i Leković u vezi Sesar i Hadžanović, ofanzivno Kulović, Arežina i Nukić te isturen Badji.

Igrala se 6.minuta kada je Kulović sjajno reagovao i zabio svoj prvijenac u plavom dresu.

U 16.minuti bilo je 1:1. Grešku naše odbrane domaćin koristi na najbolji način i Bagarić i lob-udarcem pogađa za poravnanje.

Ipak, Plavi se brzo oporavljaju od poravnanja i Badji bježi domaćoj odbrani te ponovo dovodi Tuzlake do prednosti.

Međutim, Širokobriježani dolaze do preokreta i pobjede i to iz dva penala.

Prvi je bio u 36.minuti kojeg je realizovao Ćorić, a drugi u samom finišu meča za konačnih 3:2 ponovo iz penala pogodio je Hrkać.

U drugom poluvremenu priliku su dobili Beganović i Šarčević odmah u 46.minuti te kasnije Fejzić, Ivković i Ramić.

Nakon meča plava ekspedicija se zaputila prem Tuzli. U nedjelju je slobodan dan a od ponedjeljka se nastavlja s radom i pripremama za Sarajevo.