Stojčev projektilom u 93.minuti donio bod protiv Radnika

• 13. Aprila 2019.
  • 1096 Pregleda

Tuzla City je remizirao protiv Radnika na Tušnju u okviru 26.kola BH Telecom Premijer lige BiH odigravši 1:1.

Iako su Plavi bili na korak do gubitka bodova, u 93.minuti Stojčev je fantastičnim golom ipak spasio Varešanovićev tim poraza i donio veliki bod svojoj ekipi.

Bez četiri standardna

Trener domaćeg sastava u ovaj meč je ušao bez četiri igrača i to “kartoniranih” Ubiparipa i Crnkića te povrijeđenih Sesara i Hajrovića.

Priliku u veznom redu su od prve minute dobili Čomor i Stjepanović, junak meča Stojčev je krenuo kao najistureniji a iza njega ofanzivnu osovinu činili su Murga, Mitrović i Zlatković.

Upravo je ovaj posljedni pravio najviše problema Bijeljincima, posebno u prvom poluvremenu, kada je u nekoliko navrata probijao po lijevom boku ali nažalost domaći nisu uspjeli do pogotka.

Najbolju šansu gosti su imali preko Maksimovića ali je Kojić blokirao njegov udarac.

Brekalu poništen gol

U finišu prvog poluvremena Tuzla City je zabio gol, ali sudija Šehović ga je poništio. Opravdano ili ne, pokazat će analiza.

Zlatković je ubacio u kazneni prostor, Brekalo je bio najvisočiji i glavom pospremio loptu iza leđa Lučića. Međutim, drugi asistent Dženan Milić je signalizirao ofsajd.

U nastavku utakmice Tuzlaci su krenuli odlučni da dođu do gola i pobjede, međutim, Radnik je prvi pogodio.

Efendić je napravio prekršaj na ivici kaznenog prostora. Maksimović je ubacio u petarac, lopta je došla do Hadžića koji pogađa za vodstvo Radnika.

Evrogol Stojčeva

Potom je Varešanović priliku dao Šarčeviću, Buriću i Trumiću, a zadnje minute stoperi Brekalo i Kojić su prebačeni pred gol Radnika.

Iz jedne takve situacije Plavi su stigli do gola i to u 93.minuti kada su svi očekivali kraj.

Loptu je na 20 metara prihvatio Stojčev i rezantnim šutem pogodio suprotni ugao za slavlje i na kraju veliki bod.

TUZLA CITY – RADNIK 1:1

Gradski stadion Tušanj: Gledalaca: 500. Sudija: Admir Šehović (Sarajevo). Strijelci: 0:1 Hadžić (61), 1:1 Stojčev (93). Žuti kartoni: Čomor, Efendić (Tuzla City).

Tuzla City: Fejzić, Efendić, Brekalo, Kojić, Bevab, Stjepanović (80.Trumić), Čomor, Murga (od 71.Šarčević), Mitrović, Zlatković (80.Burić), Stojčev. Trener: Mirza Varešanović.

Radnik: Lučić, Radović, Simonović, Sušić (od 46.Vasić), Mekić, Hairlahović, Hadžić, Maksimović, Bradonjić, Đurić, Šubert. Trener: Mladen Žižović.